چگونه هوش تجاری و ERP را به طور موثر یکپارچه نماییم

در دنیای رقابتی امروز، آگاهی مدیران از چگونگی پیشرفت و یا حتی رکود کسب و کار به یک دغدغه تبدیل شده است. در نتیجه، برای اخذ تصمیمات دقیق مرتبط با کسب و کار، استفاده از هوش تجاری (BI) در کنار ERP یک نیاز مبرم محسوب می شود؛ به همین خاطر، بسیاری از کسب و کارها در حال تلاش برای استقرار موثر BI و ERP هستند. نکته مهم در یک استقرار موفق درک کامل از تاثیر به کار گیری این دو سیستم در کنار یکدیگر است. به همین منظور در ادامه به چندین راهکار در به کار گیری موفق این دو سیستم اشاره خواهیم داشت.

درکی شفاف از نتیجه نهایی داشته باشید
نرم افزار ERP می تواند حجم عظیمی از اطلاعات عملیاتی را در طیف های متنوع ثبت نماید. نقش سیستم BI در این بین چیست؟ هوش تجاری اطلاعات ثبت شده در ERP را به اطلاعات ارزشمندی برای اخذ تصمیمات تجاری تبدیل می کند. حال نخستین گام در استقرار سیستم های ERP و BI تعیین نقش و هدفمندی اطلاعات می باشد. مشخص نمودن اهداف کلیدی کسب و کار، شاخص های عملکردی مهم و یا نتایج مورد دلخواه، جهت مشخصی را برای استفاده‌ی موثر از هوش تجاری در اختیار شما قرار می دهد.

از نهایت پتانسیل هوش تجاری استفاده کنید.
 با محدود کردن هوش تجاری به جمع آوری و ثبت گزارشات، ارزش این ابزار قدرتمند را دست کم می گیرید! هوش تجاری می تواند اطلاعات بروز و ارزشمندی را از گذشته، حال و آینده‌ی هر کسب و کاری فراهم بیاورد و الگوهای فعلی و قدیمی اطلاعات تجاری نظیر فروش و هزینه های تولیدی را مشخص نماید. علاوه بر این، BI ابزار موثری در پیش بینی نتایج و متعاقبا تصمیم گیری های آگاهانه مرتبط با پیشرفت های آینده بر شمرده می شود.

کمک بگیرید اما وظیفه ای را محول نکنید!
ERP و BI سیستم های پیچیده ای هستند که استقرار آن ها ممکن است فرآیندی طولانی و مشکل باشد. با استخدام و یا دریافت خدمات از شرکت های با تجربه در صنعت نرم افزار، میزان رویارویی با مشکلات متعاقب را کاهش دهید. به یاد داشته باشید که سیستم هوش تجاری در صورتی بهترین عملکرد خود را نشان می دهد که به طور خاص در مسیر اهداف مشخص تجاری مورد استفاده قرار بگیرد. بنابر این، شما باید به دنبال شرکت ارائه دهنده نرم فزار ایده آلی باشید که با صنعت شما آشنا باشد؛ تا جای ممکن با فروشنده نرم افزار خود همکاری داشته باشید تا از استقرار موفقیت آمیز BI مطمئن شوید.

لینک مقاله در سایت مرجع:

https://goo.gl/jwmbeU

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…