آینده نرم افزار ERP به کجا می رسد

هرچند بازار ERP را نمی توان از گوی های جادویی پیش بینی کرد اما قابلیت دوام ERP را می توان از طریق اطلاعات تجربی و دید خبرنگاران تکنولوژی به دست آورد که با نگاهی رو به جلو به دنبال روندهایی می گردند که قرار است به سیستم ما ضربه بزند. در این مقاله نگاهی به آینده ERP می اندازیم تا ببینیم ERP کاربران را در نهایت به کجا هدایت می کند.

موبیلیتی هوشمند ترERP
امروزه، دستگاه های هوشمند موبایل که با سیستم های ERP یکپارچه شده اند در مباحث مدیریت از راه دور محبوب شده اند. در حالی که یک دهه از ظهور چنین تکاملاتی می گذرد، بعضی ازبرنامه نویسان رویکرد بی عیب و نقص در پیش گرفته اند تا اپلیکیشن های ERP موبایلی هوشمندتری را خلق کنند که از سیستم های عامل بومی نظیر iOS و Android بهره می برند.
همه چیز در این سیستم عامل ها بر اساس رویکرد موبیلیتی اجرا می شوند. بنابراین، تمامی عملیات ها، در مجموعه اپلیکیشن های مختلف تلفن همراه استقرار یافته اند و یا کاملا با این برنامه ها یکپارچه شده اند تا بتوانند به صورت موازی با back end های قدیمی – بخش های مرتبط با سرور – عمل کنند.
نام چند ویژگی برجسته که در سیستم های ERP موبایلی محیا شده اند شامل موارد زیر است "رابط کار بصری WYSYWIG ، اپلیکیشن های بومی برای Microsoft Web، iOS یا اندروید، اپلیکیشن های پیشرفته که پردازش آفلاین را در صورت اختلال در ارتباطات ارائه می دهند، مدیریت جهانی دستگاه، همزمانی فوری داده های جامع و غیره .
تغییرات سریع ERP ابری و هیبریدی
این دو سیستم عامل در سال 2014 پا به منصه ظهور گذاشتند با این وجود برنامه نویسان سریعا شروع به برقراری ارتباط بین عملیات ابری و درون سازمانی کرده اند تا سیستم های ERP منعطف و قوی تری را خلق کنند. در صدر این رویکرد سیستم محلی، ابتدا شبکه ها با انجام خوشه بندی بصری، شروع به گسترده کردن ابر می کنند و به این ترتیب اجازه پیدایش "هیبرید" بزرگتری را می دهند؛ جایی که شبکه های هوشمند با سایر شبکه ها فورا و بدون ایجاد هیچ مشکلی جفت می شوند.
محبوبیت ERP درون حافظه ای
مشابه پیدایش تکامل سیستم ابری/ هیبریدی، معماری های درون حافظه ای که از کلان داده ها در ERP پشتیبانی می کند، ارزش گسترش یافته ای را برای سازمان های منبع محور ارائه می دهند. سال گذشته اوراکل و ساپ، هر دو برای این رویکرد سرمایه گذاری کردند و امروز این تلاش ها در حال نتیجه دادن هستند.

گسترش مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در بازار موبیلیتی
طی دو سال گذشته، CRM در مباحث مربوط به ERP غوغا به پا کرده است؛ اما امروزه با وجود سیستم های ERP سازگار با موبایل، دور از ذهن نیست که CRM از راه دور نیز پر قدرت از قبل رو به جلو پیش برود. در پایان، هوش تجاری ویژوال (بصری) هم دیگر بخشی از ERP شده است. از آنجا که مفهوم ERP کاملا به "داده" مربوط می شود و از سویی نیز تحلیل های تجاری منجر به گستردگی اطلاعات می شوند؛ پس به نظر می رسد که کاربران باید قادر به استفاده از نتایج به دست آمده باشند. هرچند تا همین چند پیش، کارآمدی هوش تجاری اساسا بر پایه آمارهای سنگین مبتنی بر "زبان متریک" بود. اما امروزه همه چیز دیگر تغییر کرده است و در سه ماهه سوم سال 2015، هوش تجاری به عنوان ناجی بالقوه داشبوردهای اطلاعاتی ERP، فیلترینگ فعال و سایر اپلیکیشن های موبایلی و دسکتاپی پدیدار شده است که حتی یک مدیر و اپراتور ERP هم می تواند آن را درک و برای کارهای روزانه به کار ببرد.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/what-does-the-future-hold-for-erp-software-4169.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…