با چهار مورد ویژگی ناشی از سیر تکاملی ERP بیشتر آشنا شوید

استفاده از سیستم های ERP امروزی، نسبتا سریع و آسان است. این سیستم ها بزرگ، جامع و مختص کل قسمت های سازمان هستند. اما با وجود این خصوصیات، آنها هنوز هم در حال پیشرفته شدن هستند. حال این تکامل پایدار چه تاثیراتی را بر پروژه های ERP گذاشته است.

1) زمانبندی استقرار

شما می توانید نوعی از ERP را انتخاب کنید که استقرارش سال ها به طول بینجامد. برای کسب و کارهای بزرگ و بین المللی این نوعERP های پیشرفته می تواند بهترین انتخاب باشد. چرا که این قبیل تجارت ها نیازهای مختلفی از کاربران سراسر جهان را پوشش می دهند. کسب و کار دیگری نیز ممکن است سیستمی را انتخاب کند که استقرارش تنها در چند روز تکمیل شود. حال اگر شما می خواهید هر چه زودتر از ERP تان جواب بگیرید، این نوع استقرار چند روزه بهترین انتخاب برای سازمان شماست.

2) تنظیمات و سفارشی سازی

در دنیای سازمانی، ERP هایی عمومی وجود دارد که می توانند برای برآوردن نیازهای هر سازمانی به آسانی سفارشی سازی شوند. این سفارشی سازی می تواند در سراسر طیف گسترده سیستم های ERP جامع و بسیار بزرگ برای یک کمپانی گرفته تا سیستم های ارزان و ساده شرکت های دیگر دیده شوند. علاوه بر این ERP های ویژه ای وجود دارند که برای برآوردن نیازهای بخش مارکت خاصی از کاربران ERP طراحی شده اند. اگر کسب و کار شما خیلی منحصر به فرد است، این نوع ERP می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

3) دسترسی ابری

بعضی از ما (سازمان ها ) از ERP هایی استفاده می کنیم که در ابر واقع شده اند؛ به اینترنت وصل می شویم ، اطلاعاتمان از راه دور ذخیره می شوند و ما شاید حتی ندانیم که مکان این ذخیره سازی کجاست. همین امر می تواند موانعی را برای یک پروژه ERP موفق ایجاد کند. علاوه بر این، نرم افزار ERP از راه دور هدایت می شود و توسط همه مشتریان و صرف نظر از سازمان یا کسب و کارشان، مورد استفاده قرار می گیرد.

4) تغییرات سخت افزاری

امروزه تکنولوژی نیز به روند پیشرفته شدن ادامه می دهد. فلاپی دیسک ها و DVD ها دیگر برچیده شده اند و هاردیسک ها جای خودشان را به دیسک های حالت جامدی داده اند که دسترسی سریع و ذخیره نامحدودی را در اختیار قرار می دهند. سیم کشی های نوری فیبری نیز با سیم های مسی جایگزین شده اند تا اتصالات سریع تری را با مشکلات کمتری محیا کنند.زمانی بود که ASK MANMAN و MAPICS دو نام بزرگ در سیستم های بزرگ ERP شناخته می شدند. این دو بر روی سیستم کامپیوترهای مرکزی اجرا می شدند و کاربران از طریق ترمینال هایی که حداقل و یا هیچ قدرت پردازشی نداشتند، به سیستم متصل می شدند. نمایشگرها نیز سیاه و سفید و بسیاری از فیلدها نیز تنها محدود به 80 کارکتر بودند که گویی باقی مانده‌ی آثار کارت های کامپیوتری هرمان هولریت (موسس شرکت ماشین های محاسبه) بود. اغلب کاربران اکثر کارهایشان را در قالب کاغذ و مداد انجام می دادند و تنها برای ثبت اطلاعات واقعی از کامپیوتر استفاده می کردند. محاسبه ی تغییرات در تقاضای مواد، نیازمند اختصاص ساعات طولانی بود که معمولا هفتگی و یا حتی به ندرت انجام می شدند. برای ما "کاربران"، گذشت زمان به نفعمان رقم خورده است؛ پس از گذشت دهه ها استفاده از ERP، ممکن است فکر کنیم که دیگر ERP به عنوان یک کالای ارزان عمومی تبدیل شده است. اما در واقع، ما ERP های متنوعی را برای ارائه به کسب و کارهای متفاوت در اختیار داریم. در واقع مشکل امروز ما ممکن است وجود گزینه های انتخابی زیاد برای ERP باشد! چگونه می توان از این بین، بهترین شان را در اختیار داشته باشیم؟

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/ways-the-erp-project-has-changed-2246.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…