تاریخچه ERP

حدود پنج دهه از عمر ERP می گذرد؛ طی این مدت، کسب و کارهایی که محدود به فعالیت در قلمرو محلی خودشان بودند اکنون قادر به فعالیت و رقابت در بازار جهانی هستند؛ این رقابتی بودن امری است که در دنیای اقتصادی کنونی یک الزام محسوب می شود.

در یک دورۀ اقتصادی دشوار، کمپانی ها معمولا به دنبال این هستند که با استفاده از کمترین منابع ، بیشترین بهره وری را کسب کنند؛ پس در نتیجه به استفاده از ERP و Lean روی آورده اند. پیوند این دو متدولوژی در طول زمان، یک سیر تکاملی طبیعی به حساب می آید چرا که هر دوی آن ها، بهبود استفاده از فرآیندها، روش ها و همچنین کاهش افزونگی را به دنبال دارند.

هرچند بازار ERP را نمی توان از گوی های جادویی پیش بینی کرد اما قابلیت دوام ERP را می توان از طریق اطلاعات تجربی و دید خبرنگاران تکنولوژی به دست آورد که با نگاهی رو به جلو به دنبال روندهایی می گردند که قرار است به سیستم ما ضربه بزند. در این مقاله نگاهی به آینده ERP می اندازیم تا ببینیم ERP کاربران را در نهایت به کجا هدایت می کند.

استفاده از سیستم های ERP امروزی، نسبتا سریع و آسان است. این سیستم ها بزرگ، جامع و مختص کل قسمت های سازمان هستند. اما با وجود این خصوصیات، آنها هنوز هم در حال پیشرفته شدن هستند. حال این تکامل پایدار چه تاثیراتی را بر پروژه های ERP گذاشته است.

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…