چگونه ERP می تواند رعایت مقررات مرتبط با زنجیره تامین را تسهیل نماید

مدیریت زنجیره تامین فرآیندهای پیچیده و مراحل متعددی را شامل می شود. مدیران زنجیره تامین امروزی ترکیبی از ابزارهای فناوری مانند مدیریت ارتباط با مشتری و برنامه ریزی منابع سازمانی را برای افزایش و پیشرفت خدمات مشتری و ارسال محصولات استفاده می کنند. زمانی که تولید کننده سیستمی را در اختیار داشته باشد که تصویر کاملی از تمامی ورودی و خروجی های انبار را برای مشتریانش محیا کند، مدیریت زنجیره تامین ساده و البته موثر تر خواهد شد.

برای استقرار ERP برنامه ریزی نمایید
زنجیره تامین شما به راه حل ERP ای نیازمند است که در راستای عملیات های کنونی سازمان سازگاری پایداری را از خود نشان دهد. پیش از آغاز استقرار، به موقعیت کنونی و چگونگی توسعه زنجیره تامین تان در آینده نگاهی بیندازید. تشخیص موقعیت کنونی زنجیره تامین به معنای این است که با تحلیل فرآیندهای تجاری، حوزه های نقص دار و نیازمند به بهبود را شناسایی کنید.

محرک های اصلی تجارت تان را تعریف کنید
اگر تا به حال چنین کاری را انجام نداده اید، اکنون زمان آن رسیده که محرک های تجارت تان را برای استقرار یک ERP جدید یا ارتقای راه حل ERPموجود تعریف و توجیه کنید. این روند شامل برنامه هایی برای افزایش سود تجاری، صرفه جویی در زمان و حذف ناکارآمدی ها می باشد.

 ERP را انتخاب کنید که درخور کسب و کار شما باشد
زمانی که برای استقرار ERP برنامه ریزی می کنید باید ابتدا فروشنده ای را بیابید که خواهان همکاری با شما و کسب و کار خاص شما باشد. بسیاری از اپلیکیشن های ERP از پیش آماده و برطرف کننده‌ی نیازهای خاصی هستند اما بسیاری از ERP ها را می توان بسته به نیازهای تجاری سفارشی سازی کرد. ERP ای که برای صنعت شما طراحی شده باشد می تواند فرآیندهای تجاری شما را با افزایش گردش اطلاعاتی میان بخش های متفاوت سازمانی ساده نماید. برای مثال می توان با استفاده از اپلیکیشن ERP، هریک از بخش های سازمان نظیر بازاریابی و فروش را به انبار ارتباط داد و به این ترتیب فروشنده دیگر می داند که سازمان دقیقا چه مقداری از محصول را برای عرضه به مشتری در دسترس دارد. 

یک سیستم ERP می تواند نیازمندی های زنجیره تامین جهانی را برآورده نماید
سیستم عامل ERP می تواند در راستای برآوردن نیازمندی‌های زنجیره تامین جهانی، قابلیت پشتیبانی از همکاری تامین کنندگان، قابلیت رویت فوری موجودی ، مدیریت جهانی حمل و نقل، مقررات جهانی تجاری و تحلیل های زنجیره تامین جهانی را فراهم بیاورد. ERP ای که ماژول تطبیق مقررات جهانی را دارا باشد می تواند به راحتی فرآیندهای جهانی نظیر صادرات، واردات و مدیریت وظایف را پشتیبانی کند.

مدیریت واردات و صادرات
مدیریت صادرات و واردات جز جدایی ناپذیر زنجیره تامین محسوب می شوند. یک راه حل ERP جهانی می تواند در رزرو و انتخاب حامل، شبکه های خدمات رسانی یکپارچه، مدیریت فاکتوردهی، مدیریت کیفیت اطلاعات، مدیریت عملکرد، محاسبه هزینه تمام شده، مسائل امنیتی واردکننده و مدیریت واردات یاری رسان باشد. هریک از این موارد، رعایت کامل و صحیح قوانین و مقررات محموله های ارسالی برای خارج از کشور را تضمین می نمایند. 

همانطور که سازمان ها به سوی جهانی شدن به پیش می روند، باید از نیازمندی های یک زنجیره تامین جهانی مطلع شوند. بر خلاف زنجیره تامین داخلی، زنجیره تامین جهانی شامل قوانین گمرکی ، ترخیص گمرکی و سایر قوانین تجاری می شود که در هر صورت باید رعایت شوند. روش دیگری که یک راه حل ERP می تواند قوانین و مقررات را تسهیل نماید از طریق یک چهارچوب اداری گمرکی است. با این قابلیت، شرکت ها می توانند از میزان زمان و انرژی مصرف شده برای انجام فرآیندهای گمرکی مجزا بکاهند؛ یک برنامه ERP می تواند مدیریت زنجیره تامین از "ب بسم الله" تا "تای تمّت" مدیریت و پیگیری کند!

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://it.toolbox.com/blogs/inside-erp/how-erp-simplifies-supply-chain-compliance-77051

ترجمهerpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…