چگونه CRM را با فرآیندهای ERP زنجیره تامین یکپارچه کنیم
Featured

سیستم های CRM ابزار ارتباطی فوق العاده ای هستند. با استفاده از CRM، هر شخصی می تواند همۀ تماس های تلفنی، ایمیل و مکاتبه هایی را که بین افراد صورت می گیرد، ثبت کند. در ابتدا، CRM به عنوان ابزار پیگیری در نظر گرفته می شد که نشان می داد چه تعداد تماس های ورودی می تواند از یک فرصت به یک مشتری تبدیل شوند. در واقع با ذخیره اطلاعات و تحلیل های مربوطه، این فرصت نهایتا به فروش و سود آوری ختم می شد.

ما امروزه با استفاده از CRM و بر اساس مکالمات صورت گرفته بین ما، کاربران و خریدارانِ محصولاتمان، پیش بینی های مربوطه را انجام می دهیم. خب حالا چرا تغییری به سیستم ندهیم و با یکپارچه سازی ERP زنجیره تامین و CRM، نگاه مان را به سوی تامین کننده معطوف نکنیم؟ از طریق ماژول زنجیره تامین ERP، می توانیم بفهمیم که تامین کنندگان قصد فروش چه موادی را دارند و خواهان دریافت چه میزان هزینه هستند. علاه بر این، با استفاده از این ماژول، دیگر می دانیم که چند بار درخواست تعهد تحویل را داشته ایم و هر بار چه پاسخی را دریافت کرده ایم. خب حال چگونه این داده ها را به یک سیستم CRM یکپارچه انتقال دهیم. ما می توانیم برای برقراری ارتباطات پیچیدۀ تامین کننده ازCRM استفاده کنیم. زمانی که مهندسان ما با تامین کننده ها در ارتباط باشند، با پیگیری این مکالمات می توان توانایی تامین کننده برای تامین نیازهای مان را توجیه و ارزیابی کنیم.

پیوند اطلاعات ارتباطات و تراکنشی

همانطور که CRM اطلاعات ارتباطاتی را گردآوری می کند،ERP نیز به همان اندازه داده های تراکنشی را جمع آوری می کند. زمانی که داده های کافی را در اختیار داشته باشیم، می توان اطلاعات را تحلیل کرده و تصمیمات استراتژیک مناسبی اتخاذ نمود. تا به امروز همۀ ما خواهان وضوح اطلاعات زنجیره تامین بوده ایم. حال آیا CRM یکپارچه می تواند چنین وضوح اطلاعاتی را در اختیار شما بگذارد؟ با یکپارچه سازی ERP زنجیره تامین و CRM، برقراری تماس با تامین کننده برای اطمینان از ارسال سفارشات، یادآوری خواهد شد. نیازی نیست که این نوع ارتباطات با تامین کننده کلامی باشند. می توانیم ایمیل های اتوماتیکی را خلق کنیم یا با سیستم آن ها یکپارچه شویم تا هشدارها را مستقیما به پایانۀ آن ها ارسال کنیم.


با استفاده از CRM، پیچیدگی زنجیره تامین را مدیریت کنید

در حال حاضر، "کسب و کارهای برون سپاری" برای برقراری ارتباطات از CRM استفاده می کنند. چنین کسب و کارهایی، تمحصول خود را توسط یک پیمانکار در یک کشور برنامه ریزی و در کشوری دیگر تولید می شود. این قبیل کسب و کارها برای مدیریت انبار و محموله های مشتری از یک 3PL استفاده می کنند و کسب و کار دیگری را برای نگه داری دفتر کل استخدام می کنند. زنجیره های تامین می توانند مشکل زا باشند؛ مشتری ما برای هر آیتم، مشخصات خاصی را می فرستند. ما این مشخصات را با فرآیندهای مان یکپارچه می کنیم. چنین ارتباطی طی استفاده از ERP و با کمک لینک سفارش خرید/ فروش محیا می شود. CRM می تواند چنین ارتباطاتی را مدیریت کند. ما می توانیم فایل های اطلاعاتی و یا نمودارها را برای تامین کننده ارسال کنیم و از آنجا که از CRM برای امورات مدیریت زنجیره تامین استفاده می کنیم، از مزایای بیشتری در رابطه با دریافت ارتباطات بهره خواهیم برد و متعاقبا می توانیم برای به روز رسانی های منظم در سراسر سیستم ،سرعت CRM را محک بزنیم.از بهترین ابزار برای کارتان استفاده کنید. با استفاده از مدیریت زنجیره تامین، جریان محصول را کنترل کنید و با استفاه از ERP جریان های مالی و تراکنشات را کنترل کنید. با به کارگیری CRM نیز روند ارتباطات را کنترل کنید و از ERP و CRM آن ها برای افزایش بازگشت به سرمایه سیستم بهره ببرید.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/how-to-integrate-crm-and-and-your-supply-chain-erp-processes-2961.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…