ERP ابریِ ترکیبی یا چند ابری؛ کدامیک برای سازمان شما مناسب تر است؟
Featured

همانطور که سازمان های مبتنی بر ERP به سوی جهانی شدن پیش می روند، استفاده از اطلاعاتی که از سیستم های مبتنی برابر به دست می آیند، برای انجام امور تجاری موفقیت آمیز ضروری می شوند؛ البته باید در نظر داشت که به علت تفاوت بین دو سیستم ERP ابریِ ترکیبی و چند ابری ، راه های متفاوتی نیز برای کسب بهره از سیستم های ابری وجود دارد.

اما هنگام ارزیابی سیستم ERP ابری ترکیبی با ERP چند ابری چالش هایی به وجود خواهد آمد، چرا که هر دوسیستم، دو روی متفاوت یک سکه را نشان می دهند. برای نشان دادن این نکته، ابتدا باید درک مان از این دو سیستم فنی را با ذکرمزیت های عملیاتی و موقعیت خاص خودشان معرفی کنیم.

ERP ابریِ ترکیبی

ERP ابری ترکیبی که با "محیط اطلاعاتی" یکپارچه شناخته می شود توسط (پیوند) بین زیرساخت های محاسبه ای عمومی و خصوصی خلق شده است. در نتیجه هر ساختاری در بر دارنده عملیات منفرد متفاوتی است که محصولات کاری فنی متفاوتی را ارائه می دهند. این دو ساختار، متعاقبا برای ارائه محصول های کاری پشت سرهم (سریالی) یکپارچه می شوند.

مزایای ERP ابری ترکیبی شامل

مزیت های خدمات یکپارچه مبتنی بر تقاضا
توسعه سریع مزیت های تجاری یکپارچه
یکپارچه سازی و مقیاس گذاری سریع که منجر به افزایش انتقال اطلاعات در شبکه ad hoc می شود
بهره برداری از "سرمایه گذاری های نا برگشتنی" در صورت نیاز.

ERP چند ابری

در ERP چند ابری، فرآیندهای سیستم در سراسر محیط های محاسبه ای عمومی، موازی با هم اجرا می شوند. اکثر عملکردها ، محصولات کاری و فرآیندهای "متعادل بار" یکدیگر را پشتیبانی می کنند و به این ترتیب همه محصولات کاری به طور یکپارچه و همزمان در دسترس قرار می گیرند.

مزایای ERP چند ابری شامل موارد زیر است؛

• پردازش قدرتمندتر
• کارایی فرآیندی بالاتر به نسبت سیستم های ترکیبی
• بازیابی فوری در هنگام نقص سیستم های سطح مختلط (عامه)
• کاهش نگرانی های مستمر در رابطه با سیستم های ابری

خب حال کدامیک از این دو انتخاب برای شما و سازمان تان مناسب است؟

جواب این سوال بستگی به بزرگی سازمانتان دارد. در مورد ERP ابری ترکیبی زمانی که شبکه های خصوصی سازمان را _ که از کوچک مقیاس (100 هزار دلار درآمد در سال مالی) تا متوسط مقیاس (50 میلیون دلار در سال مالی) طبقه بندی شده اند_ در نظر می گیریم، می توان به طور کلی فرض کرد که هزینه های قبلی صرف شده برای شبکه رو به اتمام است، اما هنوز درجاتی از زیرساخت عملیاتی در آینده وجود خواهد داشت.

این بدان معناست تنها کاری که یک سازمان باید انجام دهد، ایجاد یکپارچه سازی عمومی و خصوصی و راه اندازی چهارچوبی توسعه یافته است. با این کار، سازمان های نسبتا کوچک و متوسط اجازه رفتار کردن نظیر شرکت های های رقیب بزرگ را پیدا می کنند، در حالی که مانع از بروز هزینه های مالکیت مرتبط با زیرساخت های تجاری بزرگتر می شوند. در نتیجه، ERP ترکیبی انعطاف پذیری گسترده عملیاتی را به دنبال دارد و در عین حال نیز هزینه کلی را پایین نگه می دارد. هرچند اگر یک سازمان بزرگ مقیاس به دنبال فرآیندهای قدرتمندتر، توسعه یافته و پایداری عملیاتی بیشتر باشد، ERP چند ابری می تواند انتخاب منطقی تر به نظر می رسد. مزیت به کارگیری شبکه های عمومی بسیار قوی نظیر AWS می تواند سود هنگفتی را در رابطه با هریک از مزایای ذکر شده به وجود بیاورد چرا که از حیث مالی، شبکه های اختصاصی توسعه یافته می توانند خرج زیادی بردارند. علاوه بر این، از دید سود و زیان، مسایل مرتبط با افزایش مقیاس می تواند چالش دلهره آوری باشد. نگرانی های مالی نیز می توانند تهدید از دست رفتن تداوم کسب وکار را تشدید کرده و در نهایت باعث از هم گسیختگی زیر ساخت ها شود. بنا براین، بسته به مقیاس، هم ERP ترکیبی و هم ERP ابری می تواند در دنیای تجاری امروز نقش مهمی را ایفا کنند. هرچند همانطور که پیش از این گفتیم، هر سیستمی متفاوت از دیگری است؛ پس پیش از انجام هر کاری از ماهیت و جزییات کارتان اطمینان حاصل کنید.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/should-your-company-go-for-hybrid-cloud-or-multi-cloud-erp-4433.html

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…