کسب و کار خرده فروشی جدید شما باید با سه فناوری سازگار شود

امروزه مفهوم صنعت خرده فروشی دیگر با تعبیر قدیمی آن فرق کرده است؛ استفاده از این صنعت برای مصرف کنندگان، از حیث دسترسی و قیمت نوعی پیشرفت محسوب می شود اما برای یک خرده فروش، تغییر  می تواند از سویی ترسناک و از سویی دیگر نیز فرصت های رشد و پیشرفت را به ارمغان بیاورد.

 تجارت الکترونیک
تصور کنید که یک مصرف کننده از فروشگاه دیدن می کند و از شما رنگ آبی یک محصول را درخواست می کند. مشتری شما در حال حاضر رنگ آبی یک کالا را از شما می خواهد و این در حالی است که شما در انبار فقط رنگ قهوه ای را در اختیار دارید. مشتری بالقوه شما خیلی راحت می تواند با کمی قدم زدن، رنگ آبی محصول مورد نظرش را در هرجای دیگری پیدا کند. اما اگر شما از قبل، وب سایت تامین کننده را به ERP خودتان متصل کرده باشید، می توانید به صورت آنلاین سفارش مشتری را ثبت و در طی چند روز آن را به آدرس مشتری ارسال نمایید. در واقع هیچ راه ممکنی برای انبار تمامی محصولات مورد نظر مشتریان وجود ندارد. اما باید در نظر داشت که با استفاده از خرده فروشی آنلاین می توان گزینه های بیشتری را برای مشتریان در انبار تدارک دید؛ در واقع، با به کارگیری ERP نیازهای بیشتری از مشتریان برآورده خواهد شد. با ERP، با همتایان خود رقابت نکنید بلکه از آن ها پیشی بگیرید!

یکپارچه سازی رسانه جمعی
مشتریان شما برای تحقیق دربارۀ محصولات شما از فیس بوک، توییتر و سایر سایت های ارتباط جمعی استفاده می کنند. ERP شما می تواند با این سایت ها یکپارچه شود. اطمینان حاصل کنید کارمندانی که به طور مستقیم با مشتری ها سر و کار دارند از محتویات این قبیل سایت های مرتبط با رسانه های جمعی با خبر باشند تا بتوانند با بیان قابل فهمی برای مشتری پاسخگو باشند. علاوه بر این، آن ها باید برای غلبه بر اعتراضاتی که از سوی مشتری علاقه مند به برندی متفاوت از شما مطرح می شود، آماده باشند.در بخش "گزارشات مشتری" می توانید بفهمید که مشتری چه زمانی به فروشگاه اینترنتی شما وارد و به دنبال چه محصولی است؛ اکنون می دانید که باید مشتری را به سوی محصول مورد نظر هدایت کنید. ERP شما نیز سریعا قیمت فروش را برای انطباق با حداقل هزینه پرداختی تنظیم می کند. آیا شما،ERP و شبکه های اجتماعی آنلاین برای ایجاد یک فروش موفق باهم یکپارچه شده اید؟

ابر داده ها
ERP بخش خرده فروشی شما داده های رو به افزون مشتری های شما نظیر نام و آدرس آن ها را گردآوری می کند؛ با استفاده از این قبیل اطلاعات شما می دانید که مشتریان تان چقدر خرید کرده اند و اولین خریدشان چه موقع صورت گرفته است. ERP تان را با نرم افزار پیش بینی یکپارچه کنید تا بتوانید مشتریان را برای خرید بهتر یاری کنید. مثلا مشتری شما هر سه ماه یک بار از فروشگاه شما کفش جدید می خرد. پس با استفاده از قابلیت پیش بینی نرم افزار می دانید که زمان خرید بعدی فرا رسیده است. حال چه کفش جدید و سودآوری در دسترس موجود است؟ برای مشتری تان ایمیل و یا پیامکی را به همراه یک کوپن ارسال نمایید؛ با این کار شما به مشتری نشان می دهید که از قبل، کفش مورد نظر او را پیدا کرده و آن را روز شنبه برای مشاهده در فروشگاه قرار خواهید داد. تکنولوژِی های جدید هر روز رشد و ظهور پیدا می کنند. با کسب اطلاعات دربارۀ این تکنولوژی ها و با استفاده از ERP، می توانید از بسیاری از مزیت های این قبیل فناوری ها بهره مند و متعاقبا درآمد تان را بهبود بخشید.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/three-new-technologies-your-retail-erp-must-adapt-to.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…