با شش راهکار برای افزایش بازده بخش تولیدی آشنا شوید

برای سودآوری هرچه بیشتر در دنیای سازمانی، تولیدکنندگان باید نوآوری های تکنولوژیکی بیشتری را تجربه کنند تا در میدان رقابت نرم افزار پیشی بگیرند. هرچند، این پیشرفت نیز به سرعت به وقوع نمی پیوندد. اگر تولیدکنندگان به فکرِ بهره برداری از نرم افزاری فراتر از یک راهکار منابع سازمانی ساده نباشند، ممکن است که به سرعت افت عملکردی را تجربه کنند.

بسیاری از افراد دیگر می دانند که راه حل های ERP ارتباط عملیاتی بین بخش های سازمان را تسهیل می نماید و به عنوان مخزن اطلاعات ارزشمند ایفای نقش می کند اما هنوز به روش هایی که طی آن می توانند از سودآوری ERP بهره مند شوند آگاهی ندارند. در ادامه با شش راهکار ERP برای پربازده کردن بخش تولیدی آشنا خواهیم شد.


همواره درک درستی از سودآوری سازمان داشته باشید
هیچ گاه تا پایان چرخه گزارش گیری منتظر نمانید تا سود ماهانه یا سه ماهه خود را بیابید. یک راه حل ERP می تواند با پردازش سریع ارقام، گزارش سودآوری دقیق و بروزی را از مکان های مختلف برای شما فراهم بیاورد و بدین ترتیب می توانید تصمیم های آگاهانه ای را در مورد تغییرات در فرآیندهای مورد نیاز اتخاذ نمایید. علاوه بر این، شما با در اختیار داشتن اطلاعات مورد نیاز می توانید تنظیمات ضروری را ترتیب دهید.

ارسال تاییدات در یک چشم بر هم زدن
سیستم های قدیمی قادر به ارسال تاییدات در کمتر از 48 ساعت نیستند. یک سیستم ERP می تواند به راحتی اطلاعات مورد نیاز کارمندان بخش تولیدی را نظیر زمانبندی، بسته بندی و لید تایم فراهم بیاورد تا هم‌زمان با پشت خط بودن مشتری، به نیاز آن ها نیز پاسخ داده شود. یک راه حل ERP خودکار می تواند تایید الکترونیکی سفارش را از طریق ایمیل برای مشتری محیا نماید و در نتیجه رابطه‌ی کاری خوب و مطمئن را با مشتریان فراهم بیاورد.

خدمات فوری برای مشتری
صرف نظر از ساعات کاری کسب و کار، شما می خواهید همواره و در هر زمان ممکن خواسته مشتریان تان را بر آورده نمایید. با در اختیار داشتن یک سیستم ERP، شما می توانید! مشتریان شما سزاواز دستیابی به نیازشان هستند؛ حال این نیاز چه یافتن یک نقل قول آنلاین، پیگیری سفارشات، بررسی پیشینه سفارشات، چاپ و بسته بندی و مسائل مربوط به فاکتورها باشد.
مشتریان شما می توانند با استفاده از یک ERP و یک حساب کاربری این کار را انجام دهند.

کاهش ضایعات
سیستم های ERP می توانند از میزان ضایعات در اداره اصلی تا بخش تولید و انبار بکاهند. راه حل های ERP می توانند تعداد فاکتورها، گزارشات، لیست قیمت ها و سایر فرم های کاغذی را که شرکت ها استفاده می کنند، به حداقل برساند.
زمان سپری شده برای دسته بندی و پر کردن فرم های گزارشات نیز با استفاده از ERP کاهش می یابد. در صحن کارخانه، سیستم های ERP قادر به اعمال تغییرات فوری و بدون نقص در سراسر سازمان و متعاقبا تبادل سریع اطلاعاتی هستند و به این ترتیب سازمان می تواند میزان صحیحی از محصولات را برای مشتری ها فراهم و مازاد انبار را رفع نماید.

شناسایی سریع مشکلات
ERP می تواند به تولیدکنندگان کمک کند تا با سرعت بیشتری اطلاعات کیفی و بهره وری را به منظور شناسایی مشکلات در فرآیندها و مواد به کار ببرند و در نتیجه از دوباره کاری یا هدر رفت مواد جلوگیری کرده و نهایتا کاهش از دست رفتن زمان کارمندان را برای تولید یک محصول شاهد باشند. با تشخیص مشکلات در بخش تولیدی، شما می توانید فرآیندهایی را که به تغییر نیازمندند شناسایی نموده و بالطبع بهره وری آن ها را بهبود ببخشید.

افزایش بهره وری کارمند
یک راه حل ERP می تواند به جای پراکندگی اطلاعات در یک پایگاه داده مستقل یا صفحات گسترده، با فراهم آوردن فوری اطلاعات، بهره وری کارمندان را افزایش دهد. با استفاده از ERP، کارمندان در احتمال کمتری برای بروز خطا قرار دارند؛ همین امر کاهش زمان هدر رفته را برای اصلاح فرآیندها به دنبال دارد و به کارمندان اجازه می دهد تا بر زوایای جزیی کارشان تمرکز بیشتری داشته باشند.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://it.toolbox.com/blogs/inside-erp/6-ways-erp-makes-manufacturing-more-profitable-78276

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…