نقش ERP در امور سطح کارخانه چیست؟

کارمندان سطح کارخانه کلیدی ترین افراد سازمان شما محسوب می شوند. حال چه جوشکار، نقاش، لحیم کار و غیره همه‌ی آن ها می خواهند که به بهترین نحو ممکن کارشان را انجام دهند. ERP به کارمندان شما کمک می کند تا محصولات با کیفیت را سر موقع آماده نمایند. در ادامه‌ی این مقاله، به تاثیراتی که ERP می تواند بر امور کارخانه داشته باشد، اشاره خواهیم داشت.

 صرفه جویی در زمان
هنگامی که بحث مدیریت مطالبات مشتری به میان می آید، ERP نقش طلایی صرفه جویی در زمان را ایفا خواهد نمود. با استفاده از ERP، کارمندان شما از زمان دقیق آغاز فرآیندها آگاه می شوند؛ بنابر این پس از پایان یک عملیات، ERP به کارمند شما اولویت آغاز کارهای بعدی را نشان می دهد.
 
افزایش سرعت عملیات امور
از دیگر مزایای ERP، نشان دادن تصاویر، نقشه ها و نمودارهای مورد نیاز در هر ایستگاه کاری است. کارمندان سطح کارخانه می توانند به راحتی و با استفاده از این مزیت، متوجه عملیات مورد نظر مهندسان شوند. حال تصور کنید که قرار بود این کار به صورت دستی صورت بگیرد! زمان بسیاری طول می کشید تا کپی نقشه و نمودار مورد نظر از پرینتری که در یک طرف دیگر کارخانه قرار دارد به دست شما برسد! تازه شاید این کپی ها نیز مدارک مورد نظر شما نباشند! اینجا است که دیگر اوضاع کارخانه به هم می ریزد.

کاهش حجم کار
زمانی که امور به صورت نامنظم اولویت بندی شده باشند، تمام کارها روی هم انباشته می شوند و عملیات ها اشتباها بیش از توان ممکن کارخانه برنامه ریزی می شوند. همین زیاد بودن حجم کارها بی نظمی را در سراسر سازمان به دنبال خواهد داشت. اما با استفاده از ERP، هر کاری زمان اختصاصی خود را خواهد داشت که در غیر این صورت و برای رفع مشکل هشداری به واحد مهندسی تولید و نگه داری ارسال می شود و به این ترتیب با برطرف نمودن یک مشکل از بروز مشکل بزرگتر جلوگیری می شود. علاوه بر این می توان تا زمان رفع مشکل، سایر کارها را به واحدهای دیگر محول نمود.

فراهم نمودن رابط کاربری مناسب
معمولا در ایستگاه های کاری موجود در کارخانه ها، فضای کافی برای تعبیه کردن کیبورد و موس وجود ندارد؛ پس باید برای پیشبرد امور، صفحات لمسی را برای کارمندان فراهم آورد یا اگر محیط کار از نوعی است که پوشیدن دستکش برای کارمندان یک نیاز محسوب می شود، باید برای آن ها یک رابط کاربر صوتی فراهم آورد.پرسنل صحن کارخانه ممکن است میز کار مناسبی در اختیار نداشته باشند اما کاری که آن ها انجام می دهند برای موفقیت شرکت ضروری است. با استفاده از ERP آن ها را در کارشان یاری نمایید. مطمئن شوید که ERPسرعت کاری آن ها را تا حد ممکن بالا می برد.اطمینان حاصل کنید که افراد سطح کارخانه اطلاعات کافی در زمینه ERP دارند و بر اساس برنامه زمانی درستی فعالیت های شان را انجام می دهند. برای مثال زمانی که افراد قسمت فروش بی صبرانه منتظر سفارش مشتری هستند، می توانید با استفاده از ERP آن ها را از وضعیت سفارش با خبر سازید.

فراهم نمودن برنامه آموزشی
پرسنل سطح کارخانه باید همواره در حال آموزش و دریافت گواهی نامه های جدید باشند. هنگام نیاز به بازآموزی، باید زمانی را برای آموزش برنامه ریزی شده در نظر بگیرید و کارمندان و رییس مربوطه را از وجود آن آگاه سازید. ماژول های ERP ، می توانند ابزار زیادی را در این زمینه برای شما فراهم بیاورند. شما می توانید با به کارگیری ERP در کنار ماشین آلات کارخانه، محیط کاری بسیار راحتی را برای کارمندان و متعاقبا محصولات با کیفیت تری را برای مشتریان تدارک ببینید.

لینک قالب در سایت مرجع:

https://www.erpfocus.com/how-your-shop-floor-erp-can-save-your-workers-a-lot-of-hassle-4342.html

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…