چگونه یک راه حل ERP می تواند حفاظت از یک شرکت داروسازی را بر عهده داشته باشد

نرم افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) به منظور نظم بخشی، ذخیره و تحلیل اطلاعات یک شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. با جمع آور اطلاعات از منابع مجزا نظیر بخش مالی، فروش و تولید و ... و قرار دادن آن ها در یک پایگاه داده، یک سازمان می تواند بهره بیشتری را از اطلاعات موجود ببرد و نهایتا تصمیم گیری ها و تحلیل های صحیح سازمانی را رقم زند.

در بسیاری از موارد، اطلاعات ذخیره شده در نرم افزار ERP به منظور پیش بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، این اطلاعات برای اهداف آینده نگرانه نظیر فروش و یا عملکردهای مشابه به کار برده می شوند. نکته مهم دیگر اینجاست که با استفاده از این اطلاعات ذخیره شده می توان نگاهی به عملیات های گذشته داشت؛ این امر به ویژه برای صنعت داروسازی مهم تلقی می شود چرا که محصولات این واحد صنعتی با هدف سلامت افراد مصرف کننده به بازار وارد می شود.

در واقع به علت نوع ارتباط بالقوه مشتریان (بیمارها) و مراتب نظارتی مرتبط با محصولات دارویی، این نکته حائز اهمیت است که شرکت های داروسازی به طور دائم فعالیت های پیشین خود را بررسی و متعاقبا برای در امان ماندن از تهدیدات بالقوه، تدابیر درخوری را بیندیشند.

در صنعت داروسازی، منابع مختلفی از تهدیدات بالقوه مرگبار برای سلامت مصرف کنندگان وجود دارد که از آن جمله ناخالصی در بخش تولید، دستکاری های غیر معمول در خط تولید و عوارض جانبی ناشی از خود محصول می باشد.

از آنجا که شرکت های داروسازی به عنوان رویه ای معمول و برای درک عملکرد و عوارض جانبی محصولات، اطلاعات مربوط به مصرف کنندگان را از پزشکان جمع آوری می کنند، بنابر این شرکتی که اطلاعات محصول را در سیستم ERP ذخیره داشته باشد می تواند برای شناسایی مشکل از این اطلاعات بهره لازم را ببرد.

نرم افزار ERP به ویژه انواعی که به طور ویژه برای صنعت داروسازی برنامه نویسی شده اند علاوه بر یاری شرکت های داروسازی در حل مشکلات، می توانند با جلوگیری از بروز مسائل مربوطه، شرکت های داروسازی را در این صنعت حفظ کنند. برای مثال، می توان برای کسب اطمینان از کنترل شدید فرآیندهای بخش تولید داروسازی از نرم افزار ERP بهره برد. این روش نظارتی برای تایید کیفیت محصول تولیدی که در واقع هر دوز به دوز آن برای عملکرد دارو حیاتی محسوب می شود، امری ضروری تلقی می شود.

نرم افزار ERP می تواند به عنوان ابزاری برای تضمین کیفیت محصول از واحد تولیدی تا بخش توزیع مورد استفاده قرار بگیرد و در نتیجه از بروز مشکلات بالقوۀ ناشی از عدم تطابق این روند جلوگیری کند. این روش نظارتی به طور مرکزی انجام می شود و بنابراین شرکت با سهولت بیشتری جریان تولیدی را تحت نظارت قرار می دهد.

 شرکت های داروسازی به شدت توسط سازمان های مختلف از جمله سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) کنترل می شوند. برای نرم افزار ERP که برای شرکت های داروسازی تهیه شده است، کدهاي مقررات استاندراد فدرال " 21 CFR Part 11 " و "جی ام پی (اصول ساخت خوب) " از پیش در نظر گرفته شده است. بعضی از فروشندگان نیز افزونه های خاصی را نظیر اقدام اصلاحی و پیشگیرانه (CAPA) و بسته های اعتبار بخشی FDA برای ERP تدارک می بینند.

استفاده از نرم افزار ERP ای که به منظور خاص برای صنعت داروسازی برنامه ریزی شده به شرکت این اجازه را می دهد تا از ابزاری بهره ببرد که توسط افرادی تهیه شده که عملکرد شرکت و نیازهای آن را درک نموده اند. همین "درک" متقابل است که بهترین ابزار را برای مقابله با مشکلات برای شرکت ها فراهم می آورد.
با تجمیع داده ها و فراهم آوردن ابزار تحلیلی، نرم افزار ERP ابزار مهمی را برای کمک به شرکت های داروسازی در حفاظت از خودشان فراهم می آورد؛ در نتیجه این قبیل شرکت ها، در رابطه با مشکلات بالقوه آگاه شده و چگونگی و چرایی بروز مشکل را در خواهند یافت.

 لینک مقاله در سایت :

http://it.toolbox.com/blogs/inside-erp/how-an-erp-solution-can-protect-a-pharmaceutical-company-59527

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…