سه باور نادرستی که نیروی کار شما درباره استقرار ERP دارد

امروزه گرایش منفی چشمگیری درباره تغییرات نرم افزاری پدیدار شده است. چگونه تیم ERP می تواند بر این مشکل غلبه کند. در ادامه به سه باور نادرست در بارۀ ERP خواهیم پرداخت.

 استقرار ERP، گران، زمان بر و سخت است

مسلما این جمله درست است؛ شایعات زیادی در این رابطه وجود دارد که مثلا یک کسب و کار یا واحد سازمانی سال ها و میلیون ها دلار را برای پیاده سازی سیستم ERP صرف نموده است اما هنوز که هنوز است، سیستم ERPآنطور که انتظار می رفته، کارآیی مناسبی را از خود نشان نداده است. اغلب این شایعات نتیجۀ شکایت علیه فروشندگان و طراحان سیستم ERP است! اما حقیقتی که قبلا نشنیده ایم این است که یک کسب و کار تنها در طی چند هفته SAP یا سیستم ERP پیشروی دیگری را پیاده سازی کرده است. هرچند چنین حقیقتی در رابطه با کارآمدی ERP درست به نظر می رسد اما قابل توجه عامه نیست. حال چگونه بر این شایعات غلبه و حقیقت را باورپدیر نمود؟

مدیر پروژۀ "درجه یک" چاره این مشکل است! یک مدیر کارآمد از قبل گام هایی را طبق برنامه، برای جهت دادن به استقرار ERPدر نظر می گیرد. این مدیر پروژه است که افراد را برای استقرار ERP هدایت و از سویی دیگر نیز آن ها را به انجام کارهای روزانه سازمان تشویق می کند. همه ما می دانیم که اجتناب از سفارشی سازی، برای هر پروژه ای یک امر کلیدی محسوب می شود؛ یک مدیر پروژه کاردان، پیش از اتمام استقرار موفق ERP، برای یکپارچه و سفارشی سازی سیستم اقدامی انجام نمی دهد. با برنامه ریزیِ دقیق و حساب شده برای یک پروژه، دیگر به جای شایعات تجربیات بهتری از ERP شنیده خواهند شد!

 ERP استفاده از صفحات گسترده را حذف می کند

صفحات گسترده "spreadsheet" ابزار قدرتمندی هستند که اغلب به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای از آن ها استفاده می کنیم. با بازگشت VisiCalc در دهه 1980 شاهد ارزش صفحات گسترده الکترونیکی بودیم و به همین ترتیب، ترغیب کاربر برای عدم استفاده از صفحات 18 ستونی که پیش از این استفاده می کرد، کار آسانی بود.امروزه، ابزار "هوش تجاری" در سیستم های ERP تعبیه شده است؛ اما می توان مطمئن بود که صفحات گسترده، حتی زمان توسعه ابزار هوش تجاری ERP به کارخودشان ادامه می دهند؛ هرچند ما باید برای ایجاد برنامه ریزی های تولیدی و انجام کارهای مشابه، تکیه کمتری بر صفحات گسترده داشته باشیم؛ ERP در این قبیل امور، کارایی بالایی را از خود نشان داده است.

 ERP ابری ارزان است

ما امروزه می توانیم ابزارهای نرم افزاری مان را در ابر مورد استفاده قرار دهیم و تنها هزینه ماهانه اندکی را بپردازیم؛ به این ترتیب دیگر نیازی به خرید نرم افزار ERP گران قیمت نداریم که بخواهیم برای حفظ قیمت اولیه خرید، پول زیادی را تا ابد بپردازیم. به خاطر داشته باشید کهERP مجموعه ای از ابزار قدرتمندی را شامل می شود که برای حفظ و دوام سازمان به آن نیاز دارید. هزینه ماهانه ابر10 دلار هم نخواهد بود اما به یاد داشته باشید که این مبلغ به راحتی می تواند به هزاران دلار نیز برسد. علاوه بر این، پرداخت این مبلغ ماهانه نیز می تواند تا ابد ادامه داشته باشد! اما در صورت استفاده از ERP، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های ماهانه نیست.
شرکت ها گاهی مواقع، سیستم ERP خودشان را برای دهه ها استفاده می کنند؛ این در حالی است که تنها پس از گذشت تنها چند سال، هزینه مالکیت ERP در ابر، به صورت صعودی بیشتر می شود. اغلب هزینه های مرتبط با ابر، علنی و واضح نیستند. سفارشی و یکپارچه سازی در "ابر" اغلب بسیار مشکل هست و حتی ممکن است که این امر امکانپذیر نباشد. ارائه دهندگان ERP، استفاده از سیستم را در کنار بسیاری از کسب و کارها در یک ابر مشترک برای شما محیا می کند؛ پس به یاد داشته باشید که تعهد ارائه دهندگان ERP در قبال تضمین قابلیت دسترسی سیستم برای تمام کاربران، منوط به محدود کردن شدید هر مشتری برای اتصال به نرم افزار ارائه شده در ERPمشترک ابری می باشد.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/three-erp-implementation-myths-your-workforce-may-believe.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…