سه نکته ای که باید طی برنامه استقرار ERP به آن ها توجه کنید

مهم نیست که چقدر یک پروژه با دقت برنامه ریزی شده است؛ گاهی ممکن است که در هر پروژه اشتباهی رخ بدهد.
با گذشت سال ها از عمر ERP، حتی در استقرار ERP هم ممکن است مشکلات خاصی اتفاق بیفتد؛ مثلا وجود یک فاکتور اشتباه در برنامه ریزی می تواند منجر به بروز مشکلات کلی در پروژه شود. هنگام استقرار ERP نکات زیر را باید به خاطر بسپارید.

• افراد تیم تان کارهای روزمره خودشان را دارند
اکثر افرادی که در تیم استقرار شما حضور دارند، هنوز هم پشت میزهای قدیمی کارشان می نشینند و وظایف همیشگی شان را انجام می دهند. استقرار هر سیستم ERP کار مشکلی است که زمان و تعهد در آن مهم تلقی می شود؛ زمانی که کارمندانتان بین نوشتن یک سفارش خرید بیشتر یا تکمیل ثبت روزنامه برای استهلاک ماهانه و مطالعه اسناد مرتبط با استقرار ERP در دوراهی می مانند، باید در نظر داشته باشید که اکثر افراد در درجه اول تمایل دارند که به کارهای روزمرۀ اداری خودشان بپردازند.
یک برنامه‌ی استقرار موفق ، نیازمند تعهد کل سازمان است؛ اینجاست که مدیر سازمان خریدار ERP، باید به کارمندش بگوید: " نه! تو مشغول استقرارERP باش تا من به جای تو شخص دیگری را برای نوشتن آن سفارشات جایگزین کنم!" مدیر حسابداری نیز ممکن است برای ثبت اسناد حسابداری، اقدام به استخدام جایگزین موقتی شخص دیگری بکند. در هرحال، پشتیبان اجرایی و کل تیم باید تعهد سازمانی را در قبال ERP رعایت کنند.

• تیم شما ممکن است فرضیات نادرستی داشته باشد
برنامه های استقرار ERP نیازمند هماهنگی بالایی است. کل تیم (شامل مدیر پروژه) باید از هرگونه گمانه زنی خود دداری کنند. تیم استقرار باید همۀ تراکنشات را بیازمایند؛ اگر نیاز به تغییر هست، آن را انجام دهید و دوباره امتحان کنید. زمانی که یکی از تیم های استقرار از درستی عملکرد فرآیندها اطمینان حاصل کردند، مطمئن شوید که تیم های دیگر نیز، قبل و بعد از کار، دوباره فرآیندها را چک می کنند. فرض و گمان اینکه چون ERP در یک موقعیت، کارآیی داشته پس در هرجای دیگر نیز همان کارآیی را دارد محکوم به خطاست. مهم تر از همه، هیچ وقت فکر نکنید که هرچه فروشندۀ ERP می گوید، حقیقت محض است!

• برنامه های تجدید ساختار
بسیاری از تحلیل های "بازگشت سرمایه" به کاهش هزینه بستگی دارد تا از این طریق، قسمتی از سرمایه را بازگرداند. آیا "سیاست بازگشت سرمایه" فاکتوری است که توسط آن کارایی ERP تان را توجیه می کنید؟ البته که این توجیه هیچ ایرادی ندارد؛ اگر تحقق این امر ، مشروط به حذف افراد باشد، قسمتی از برنامه استقرار شما باید در بردارنده کاهش واقعی نیروی کار باشد. در نظر نگرفتن چنین امری در برنامه، می تواند منجر به اغتشاش و هرج و مرج شود و حتی می توان مطمئن شد که استقرار شما، نتوانسته هدف ROI (بازگشت سرمایه) را به تحقق برساند. استقرارERP نیازمند توازن بین منابع و ملزومات است. هنگام استفاده از مشاور برای استقرار ERP، حد تعادل را در نظر بگیرید؛ وابستگی زیاد به منابع مشاوره ای به همان اندازه مشکل ساز است که به منابع درون سازمانی اتکای زیادی داشته باشید. به هر حال، از چگونگی عملکرد تمام ویژگی های ERP مطمئن شوید و مشخص کنید که آیا سودی برای کسب و کار شما دارد یا خیر.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/three-considerations-you-might-have-left-out-of-your-erp-implementation-plan-4437.html

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…