شش بهانه برای عدم استقرار ERP

به عنوان یک سازمان تولید کننده، ممکن است نگرانی های زیادی داشته باشید؛ شاید مقابله با یک رقیب بزرگتر، حفظ حداقل درآمد و ارائه خدمات بهتر به مشتریان از جمله دغدغه های شما باشند. تصور کنید در این بین نیز منابع محدودی را برای آغاز پروژه های جدید در دسترس دارید؛ بنابر این عدم ورود به یک پروژه جدید نظیر استقرار ERP می تواند چاره خوبی برای رفع نگرانی های تان باشد!

اما در نظر داشته باشید که اداره یک سازمان بدون در اختیار داشتن ERP می تواند هزینه زیادی را بر شما تحمیل نماید. در ادامه شش بهانه برای عدم استقرار ERP را ذکر خواهیم نمود!

بهانه اولی:ERP بسیار گران است
تولیدکنندگان کوچک همواره باید با بسیاری از موانع نظیر بودجه‌ی کم مقابله نمایند؛ شاید به نظر برسد که همین بودجه کم مانع از خرید ابزار و تجهیزات مورد نیاز و یا حتی ERP شود.
واقعیت این است که یک سیستم ERP می تواند شما را بیشتر از خرید تجهیزات جدید، در برنامه ریزی بهتر، بهبود سودآوری و افزایش بهره وری تولیدی یاری نماید.
فواید حاصل از ERP از طریق
• رفع کمبود مواد
• بهبود توان عملیاتی
• از بین بردن گلوگاه های تولید
• افزایش سرعت حمل و نقل به موقع
• اعلام کاهش موجودی
پدیدار خواهد شد.

بهانه دوم: استفاده از صفحات گسترده هنوز کارایی دارد
صفحات گسترده ابزار بسیار خوبی هستند اما نمی توانند جای ERP را پر کنند؛ چرا که ERP کنترل جامعی را برای مدیریت اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد.
واقعیت این است که صفحات گسترده نمی توانند به تنهایی برنامه پیچیده و زمابندی شده ای برای بخش های مختلف نظیر مدیریت انبار و زنجیره تامین فراهم بیاورند.

•جایگزین نمودن صفحات گسترده با ERP می تواند خطاهای ناشی از دستی وارد نمودن اطلاعات را از بین ببرد.
•استفاده از اطلاعات قدیمی توسط افراد در بخش های مختلف سازمان را حذف نماید.
•سرعت ثبت اطلاعات را افزایش می دهد.

 بهانه سوم:کارمندان سرشان شلوغ است
کادر سازمانی شما همواره مشغول "بروز نگه داشتن" اطلاعات ثبت شده در صفحات گسترده است؛ دراین بین نیز همواره هرج و مرج رخ می دهد.
واقعیت این است که اگر ERP به درستی استقرار یافته باشد، تیم شما را از اتلاف وقت، انجام کارهای اضافی و تکراری نجات خواهد یافت.
ERP می تواند از طریق یکپارچه نمودن اطلاعات صحیح و همچنین نظارت بر فرآیندها، بهره وری کارمندان را افزایش و مدیریت کسب و کار را تسهیل نماید.

بهانه 4 : ERP منعطف نیست
بهترین فروشندگان ERP، سیستم شان را همراستا با پیشرفت کسب و کار و تغییرات، بروز نگه می دارند؛ بنابراین همواره این اطمینان را برای شما فراهم می آورند که روش مدیریتی کارآمدی را به کار بسته اید. در واقع، مدیریت کسب و کار با روش کاغذ بازی، رویکردی بسیار غیر منعطف و البته غیر موثر می باشد.
واقعیت این است که بسیاری از سیستم های ERP، قابلیت هایی را برای رفع نیازها و الزامات یک صنعت خاص تدارک دیده اند.

بهانه پنجم:ERP تنها برای سازمان های بزرگ کارایی دارد
ERP های بزرگ مخصوص کمپانی های بزرگ هستند اما همه ERP ها نیز بزرگ نیستند.
واقعیت این است که بعضی از سازمان های ارائه دهنده، ERP را به منظور فروش به شرکت های کوچک و متوسط مقیاس طراحی نموده اند.
یک تولید کننده کوچکی که به دنبال ERP مناسب می گردد، ممکن است به علت فرونی تعداد ERP های موجود، دچار سردرگمی شود؛ چرا هر نوع ERP مناسب هر سازمانی نیست. با یک انتخاب درست، تولیدکنندگان کوچک مقیاس مطمئن خواهند شد که تمام قابلیت های مورد نیاز را در یک ERP در اختیار دارند.

بهانه ششم:ERP به یک تیم فناوری اطلاعات وسیع نیازمند است
بسیاری از سازمان های کوچک، تعداد کم و یا حتی هیچ تیم فناوری اطلاعاتی را در اختیار ندارند؛ ممکن است مدیر یک سازمان این نگرانی را داشته باشد که یک ERP برای کارآمدی بیشتر به تعداد زیادی نیروی IT نیازمند است.
واقعیت این است که ERP را می توان حتی در سازمان هایی که هیچ پرسنل و کادر IT ندارند، استقرار و مورد استفاده قرار داد.
اگر افراد شاغل در حوزه IT را برای پروژه ERP در اختیار ندارید: توجه داشته باشید که:
• سیستم های استاندارد ERP وجود دارند که برای سازمان های کوچک و متوسط مقیاس طراحی شده اند و نیازی به کادر IT ندارند.
• مشاورانی متخصصی در حوزه استقرار و آموزش ERP هستند، که می توانند شما را در انتخاب و استقرار ERP یاری نمایند.

نتیجه:اگر راه حل ERP مناسبی را یافتید که نیازهای تجاری خاص کسب و کار شما را رفع می نماید، نباید دیگر بهانه ای را برای عدم استفاده از ERP داشته باشید!

لینک مقاله در سایت مرجع:
http://blog.max4erp.com/manufacturing-insights/top-6-excuses-for-not-implementing-erp
ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…