پنج راهکار برای حفظ ERP

شما اکنون سیستم ERP فوق العاده ای در اختیار دارید؛ هزینۀ زیادی برای نرم افزار و استقرار آن خرج نموده اید. کارمندان تان شما نیز آموزش های لازم را برای استفاده از ERP دیده اند. همه در حال استفاده از ERP هستند و کسب و کار شما نیز در حال دستیابی به نتایج دلخواهش است. خب حالا دیگر چه کار باید بکنید؟

ERP شما ابزار قدرتمندی است که باید برای جلوگیری از افول عملکردش، تحت نگه داری قرار بگیرد. اگر در رابطه با سیستم غفلتی صورت بگیرد، چرخۀ عمر پایینی در انتظار سیستم خواهد بود. طی این مقاله، راهکارهایی را برای حفظ و نگه داری ERP متذکر می شویم که کسب و کار شما ممکن است به آن ها نیاز داشته باشد.  به این بیندیشید که کسب کار شما از سال پیش تاکنون دستخوش چه تغییراتی شده است. چه مشتری های جدیدی به کسب و کار شما اضافه شده اند؟ در سال جدید، چه تکنولوژی های جدیدی را به کار گرفته اید؟ آیا پرسنل جدید حرفه ای را استخدام کرده اید که سال گذشته نظیر آن ها را در اختیار نداشتید؟ همۀ این تحولات را می توان از طریق ایجاد تغییرات لازم در ERP مدیریت نمود. اگر پیشرفت کسب و کار شما دچار مشکل شده است، با افزایش سرعت ERP می توانید بر مشکلات پیش آمده فائق آیید.

کارمندانتان را همواره تحت آموزش مناسب قرار دهید
بخش عظیمی از هزینۀ استقرار به آموزش مرتبط می شود اما همین بحث آموزش اغلب طی برنامۀ حفظ و نگه داری ERP مورد غفلت قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که شما در طول سال جدید، افراد جدیدی را استخدام کرده اید؛ این فرصت مناسبی برای آموزش رسمی افراد محسوب می شود. همۀ کارمندانتان، در ابتدای استخدام شان ERP را آموزش دیده اند اما ممکن است در این بین روش های غلطی را برای استفاده از ERP به کار گرفته باشند؛ پس برای کارمندانتان آموزش های به روزی را تدارک ببینید؛ چرا که ممکن است بعضی نکات آموزشی را از سال قبل فراموش کرده باشند.

سیستم های شبکه ای و سرورهایتان را دقیق تر بررسی کنید
تکنولوژی همواره در حال تکامل و پیشرفت است و البته تجهیزات نیز با ظهور مدل های جدیدتر منسوخ می شوند. آیا شاخص های عملکردی شما نیز افت داشته اند؟ نظارت بر شاخص های عملکردی به شما این اجازه را می هد تا سریعا نکات ضعف ERP را شناسایی نمایید. کسب و کار شما در هر لحظه به نظارت بر شاخص های عملکرد نیاز دارد. با استفاده از شاخص های کلیدی عملکرد، می توانید شرایط تمامی سخت افزارهای مرتبط با ERP را از هر نظر تحت بررسی داشته باشید.

نظرات کارمندانتان را جویا شوید
نظرات و پیشنهاداتشان کارمندانتان را در رابطه با بهره برداری بیشتر و سهولت انجام کار جویا شوید. چنین پرسش هایی را از فروشنده و مشتری هایتان نیز بپرسید؛ چرا که آن ها نیز با ERP شما در ارتباط هستند و دیدگاه منحصر به فردی را برای نگه داری ERP در اختیار قرار می دهند. برای مثال از آن ها بپرسید که هنگام استفاده از سیستم به چه مشکلاتی برخورد کرده اند.حال آیا این مشکلات در نرم افزار شما نیز پدیدار شده اند؟

سیستم ERP را با اصلاحات و ارتقاهای مورد نیاز، به روز نگه دارید
فروشنده ERP شما به صورت منظم، همه نوع ارتقایی را برای شما فراهم می آورد؛ بعضی از این ارتقاها به صورت رفع اشکال هستند، بعضی دیگر نیز در قالب پیشرفت های عمده در سیستم اعمال می شوند. به طور کلی نیاز چندانی به ارتقا سیستم وجود ندارد مگر اینکه پای مشکل و یا خطایی در میان باشد. هرچند بهتر است که برای به روز رسانی سیستم ، وقت ویژه ای را در نظر بگیرید. گاهی ممکن است که برای نصب بروز رسانی ها ترتیب خاصی دنبال شود. اگر در انجام این قبیل اصلاحات و بروز رسانی ها تعلل بورزید، ممکن است که فروشنده از پشتیبانی شما دست بکشد. از ارتقای هرگونه ارتقا و پیشرفت در سیستم های مورد استفاده غافل نشوید. حفظ و نگه داری ERP باید پرچم قرمز کسب و کار شما در نظر گرفته شود. اگر در حفظ ERP کوشا باشید به نتایج مورد دلخواه حاصل از ERP نظیر پیشرفت کسب و کار دست خواهید یافت.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/five-tips-for-efficient-erp-maintenance-1563.html

ترجمه: erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…