رفعِ سه مشکل بحرانی در پروژه ERP

• در رابطه با بودجۀ مورد نظر برای ERP دچار سردرگمی شده اید

برای بهره برداری موثر از ERP ، درک دقیق و واضح از بودجۀ مورد نظر، یک الزام محسوب می شود؛ اگر یک مدیر ERP منابع مناسب مالی را در موعد مقرر در اختیار نداشته باشد ممکن است که موارد و یا حتی نقش افراد در این حیطه مورد غفلت واقع شود و متعاقبا مشکلات بزرگ و پرهزینه ای را در مراحل تولیدی بر جای بگذارد.

پس در نظر گفتن بودجه مور نظر برای هر پروژۀERP، باید به عنوان یک تاکید و باور عملی مورد توجه قرار گیرد.بخشی از این نگرانی های مرتبط با هزینه ها، به برنامه ریزی ضعیف پیش از ساخت و استقرار ERP، نسبت داده می¬شود؛ در واقع پیش از هرگونه برنامه ریزی برای ERP، همه ملزومات گردآوری شدۀ مرتبط با ERP باید به صورت استاندارد و با ذکر جزییات به عنوان مجموعه ای از مستندات توصیف شده باشد.با در نظر گرفتن اقتصاد سازمانی در دنیای امروزی، مدیر ارشد ERP، باید تا جای ممکن راهی را برای کاهش هزینه ها پیدا کنند؛ به همین علت، یک مدیر ERP، باید برای دستیابی به هدف مورد نظر، با چنگ و دندان تلاش های لازم را به سرانجام برساند. به عنوان یک مدیر، باید همواره حاشیۀ امن مالی را به عنوان راهکار پیشرفتی در نظر بگیرید چرا که ممکن است در پایان، برنامه ریزی ها با مشکل مواجه شود. باید به خاطر داشت که عدم رفتار مسئولانه در قبال مسائل مالی، اساسا تاثیر منفی بزرگی را به دنبال خواهد داشت: برای مثال مجبور می شوید تا دائما برای دریافت هزینه مورد نیاز به رئیس امور مالی و افسر ارشد عملیاتی سازمان مراجعه کنید! بدیهی است که چنین تجربه ای برای هیئت مدیره قابل قبول نخواهد بود.

• برنامه استقرار شما از مسیر درست خود منحرف شده است

برنامه ریزی مناسب برای استقرار ERP، چیزی شبیه نقشه جنگ است، که طی آن بهترین نقشه های عملیاتی همواره با شلیک اولین گلوله، متلاشی می شوند. با این وجود شما می توانید با ضمانتِ برنامه ریزی بدون نقص، عملکردتان را به سمت و سوی مثبت معطوف نمایید.اگر زمان بندی اصلی یک ERP با مشکل مواجه شده باشد، هراطلاعاتی که پس از این مشکل به سیستم وارد می شود، با سیستم مطابقت نخواهد داشت و در نتیجه در سراسرِ سازمان، هرج و مرج و مشکلاتی نظیر از دست رفتن زمان و بدتر از آن سرمایه به وجود خواهد آمد.


• مدیر ERP شما از توجه به عوامل محدود کنندۀ پروژه غفلت می کند

یک سیستم ERP می تواند به واسطۀ حضور عناصر عملیاتی کم سرعت، در پایین ترین سرعت ممکن نیز اجرا شود. این سرعت پایین در طول فرآیند استقرار ERP نیز اعمال می شود؛ حال چه یک سیستم بسیار پیشرفته باشد و چه استقرار یک ماژول منفرد.همانطور که در مقاله های قبلی مطرح شد، سیستم ERP به اندازۀ اپراتورهایش هوشمند است؛ حتی استقرار های سادۀ ERP هم می تواند به واسطۀ کاربران بی تجربه، یکپارچه سازی های ناشیانه و خطاهای اطلاعاتی دچار شکست شود. بنابر این، درک قوی از عناصر عملیاتی کم سرعت که در طول استقرار اعمال می شوند به مدیر ERP اجازۀ شناسایی سطوحی از پروه را می دهد که نیاز به تلاش و تقلای بیشتری دارد.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/three-critical-erp-project-issues-you-need-to-fix-now-3356.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…