9 گام برای خلق یک برنامه ERP موفق

شما تاکنون تمام گام های لازم برای انتخاب یک ERP ایده آل را پیموده اید.اما با وجود پیمودن مراحل سخت انتخاب، هنوز در ابتدای راه قرار دارید. در واقع، مرحلۀ دشواری که پیمودنش می تواند نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد، تدارک یک برنامۀ مشروح و دقیق برای ERP است.

ابتدا، ساختار تیم تان را مشخص کنید. شما نیاز به یک قهرمان دارید؛ مدیر ارشدی که مسیر پروژه را هدایت نموده و انگیزه و اشتیاق کافی را برای استقرار فراهم نماید؛ چرا که معمولا افراد با کارهای اداری خودشان راحت تر کنار می آیند تا با استقرار ERP.شما به مدیر پروژه ای نیاز دارید که به طور ایده آل زمان کاملی را برای نظارت همۀ جزییات اختصاص دهد و طبق برنامه، شما را در مسیر تعیین شده هدایت کند و در صورت انحراف از خطی مشی پروژه، تلاش ها را به سوی هدف متمرکز کند. شما به افراد و رهبرانی نیاز دارید که در تعامل با یکدیگر وقت شان را برای کار تخصصیِ محول شده، وقف نمایند؛ این بدان معناست که تمامی قسمت های سازمان باید در کنار یکدیگر ابزاری را تدارک ببینند تا کل افراد حاضر در کسب و کار، برای رسیدن به اهداف مورد نظر از آن استفاده کنند. پس از تعیین اهداف مورد انتظار از سیستم ERP، دوباره آن ها را بررسی کنید و در صورت لزوم، تغییرشان دهید.

هنگام انتخاب یک ERP، باید در رابطه با کاری که قصد انجام آن را دارید و آنچه به نفع همه خواهد بود، صریح برخورد کنید. در ابتدا با یک اعلام همگانی شروع کنید: "این برنامه های (برنامه مشخص) ماست و این هم نتایجی است که در پایان از ما انتظار می رود. این افراد (افراد مشخص) در مرحله پیاده سازی حضور خواهند داشت و این هم اهدافی (اهداف مشخص) است که طی این بازۀ زمانی انتظار برآوردنش را از جانب شما داریم."

به عنوان یک تیم، مراحل مهم زیر را باید دنبال کنید:

• ایجاد سیستم های سخت افزاری مورد نیاز و راه اندازی سریع آن ها برای استفادۀ فوری
• پیش نویس تست تان را مشخص کنید؛ بعضی از تست ها باید طی یک نظم خاصی صورت بگیرند و بعضی دیگر نیز ترتیب خاصی ندارند بلکه بر اساس اولویت انجام می گیرند.
• برای انتقال داده ها از سیستم قدیمی به سیستم جدید برنامه ریزی داشته باشید و به این ترتیب با در اختیار داشتن داده های کافی، تست خود را شروع کنید.
• از تمام وقایع رخ داده، گزارش گیری کنید. تعیین کنید که کی و چگونه این مسائل برطرف خواهند شد و یا رفع مشکل کدامیک از آن ها را می توان تا پس از استقرار ERP به تعویق انداخت.
• به اجرای آزمون ادامه دهید، هرگونه مشکلات مرتبط با اطلاعات را از طریق داده های اصلاحی، به روز رسانی کنید و سوییچ های پیکربندی را برای مطابقت با محیط کاری تان تنظیم کنید.
• تا جایی که می توانید از افراد بسیاری در پروژۀ ERP بهره ببرید. کاربران تمایل دارند که در پروژه های این چنینی حضور داشته باشند. حتی داشتن نقشی کوچک می تواند برای کاربرانِ تحت تعلیم، یاری رسان باشد. ممکن است شما از مسائلی که تیم اصلی شما قادر به تشخیص آن ها نبوده است، موضوعی را یاد گرفته باشید.
• گزارشات و داشبوردها را طراحی و تست کنید ؛ بررسی کنید که آیا افراد به اطلاعاتی بیشتر از آنچه در اختیار هست، نیاز دارند؟
• زمانی را برای تثبیت و استقرار نرم افزار جدید اختصاص دهید. اکنون دیگر آماده اید و باید بر ترس های تان غلبه کنید.

حالا دیگر وقت جشن پیروزی شده چرا کهERP مورد انتخاب ما مطابق انتظار برای کاربران آماده به استفاده شده است! اهدافتان را با داده های واقعی بسنجید تا مطمئن شوید که به اهدافتان جامۀ عمل پوشانده اید؛ حال زمان بهینه سازی ارزش هایتان از ERP فرا رسیده است.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/steps-to-developing-a-successful-erp-plan-1675.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…