چه نکاتی باید در بسته های آموزشی فروشنده ی ERP شما گنجانده شود؟

آموزش ERP یکی از مهم ترین قسمت های استقرار ERP محسوب می شوند. حال چه کسب و کار شما دفعۀ اول و چه دفعۀ دهمی باشد که از سیستم ERP استفاده می کند، مطمئن شوید که آموزش با کیفیتی از سوی فروشنده در بسته آموزشی ارائه و اجرا می شود.

چه کسانی آموزش می بینند؟

جواب ساده به این سوال " همه" است. در واقع حرف E در ERP به کل سازمان اشاره دارد. ERP زندگی کاری تمام افراد حاضر در کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بنابراین همه افراد به آموزش های پایۀ ERP نیاز پیدا می کنند. البته مهندسان و تیم های خرید، باید آموزش ویژه و دقیقی را طی نظم خاصی پشت سر بگذارند. خریداران نیز باید در رابطه با چگونگی مدیریت سفارش و خرید، آموزش دریافت کنند. علاوه بر این، خریداران باید بدانند که چگونه بخش خرید با تولید، مدیریت موجودی، مهندسی و سایر قسمت های سازمان شما ارتباط پیدا می کند. اطمینان حاصل کنید که برنامه ی آموزشِ فروشنده ERP شما می تواند پشتیبانی حرفه ای و تخصصی را برای موارد بالا فرآهم بیاورد. اینکه شما و فروشنده تان "آموزش مستقیم" را انتخاب کنید یا روش "تعلیم آموزش دهنده" فرقی ندارد! بلکه مطمئن شوید که آموزش شما در گستره ی سازمان صورت می گیرد.

دورۀ بازآموزی

نیازهای کسب و کار شما طی گذشت زمان تکامل پیدا می کنند؛ مهارت افراد نیز به علت "اتکا بر تجربه" به جای "آموزش برای تصمیم گیری"، تنزل پیدا می کند؛ افراد جدید استخدام می شوند و کارمندان به موقعیت های شغلی جدید ارتقا می یابند. ERP شما نیز با اضافه شدن ویژگی های جدید به خودی خود تغییر می کند. به همین ترتیب نیز تکنولوژی های جدید برای اجرای اصلاحات در نسخۀ جدید سیستم در این روند دخیل می شوند. این ها همه دلائلی هستند که نشان می دهد چرا دوره ی بازآموزی برای سازمانی که استفاده بهینه از قابلیت های ERP را در نظر دارد مهم تلقی می شود. از فروشنده ERP خود بخواهید تا برنامه آموزش مستمری را برای کسب و کار شما فرآهم بیاورد؛ اجرای دوره ی بازآموزی، اجباری نیست اما به یاد داشته باشید که شما باید این اطمینان را به کاربران سال بعدی ERP فراهم نمایید که سیستم شما بهترین نتیجه و منفعت را برای سازمان آن ها به دنبال دارد.

مدیریت تغییر

تغییر زندگی کاریِ راحت و بی دردسرِ مبتنی بر یک سیستم قدیمی به سیستم ERP جدید، برای بسیاری از افراد کار سختی است. فروشنده شما قطعا تجربه بیشتری را نسبت به شما درباره ی مدیریت تغییر دارد. از تخصص فروشنده به نفع خودتان بهره ببرید. در کنار آموزش سیستمERP، رهنمودهای مدیریت تغییر را برای تیم مدیریتی و همچنین کاربرانتان درخواست کنید. برای کاربران، مدیریت تغییر بدان معناست که ابتدا اختلال های بالقوه را شناسایی کنند و سپس با پذیرش تغییرات، به منافع شرکت جامعه عمل بپوشانند. برای مدیران، مدیریت تغییر به معنای پذیرش ضرورت چالش تغییر و تعهد برای یاری دادن کاربران در غلبه بر شرایط موجود است. حتما از کمک فروشنده تان بهره ببرید.
اطمینان حاصل کنید که بسته آموزشی فروشنده، با استفاده از تکنیک های متفاوت، نیاز کاربرانتان را برآورده می کند. اگر شخصی، از طریق شنیدن بهتر فرا می گیرد، نباید از طریق روش یادگیریِ مبتنی بر خواندن و درک مطلب، وی را آموزش داد؛ آموزش دهندگان، بر ویژگی‌های منحصربفرد هر یک از ما واقف هستند. به یاد داشته باشید، موفقیت کسب و کار به آموزشی بستگی دارد که با نیاز تمامی کاربران در تناسب باشد.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/what-should-be-included-in-your-erp-vendor-s-training-package.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…