استقرار

ماهیت همۀ کسب و کارها، سودآوری است؛ در واقع نتیجه نهایی عملیات همه کسب و کارها باید به سود مالی ختم شود.  همه‌ی کسب و کارها ائم از شرکت های بزرگ، کوچک و یا حتی خانوادگی همواره به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها و در عین حال افزایش بهره وری هستند. بازدهی بیشتری که با صرف هزینه‌ی کمتر به دست می آید به معنای پیشرفت کسب و کار و افزایش سود تلقی می شود.

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی، این بستر را فراهم می آورد که فرآیندهای متعدد و مختلف در قالب یک برنامه ساده سازی شوند و تمامی بخش ها و کارمندان بتوانند از یک واحد اطلاعاتی بروز و مشابه استفاده نمایند. نرم افزار ERP مزیت های بی شماری را ارایه می دهد اما بعضی از مهم ترین آن ها به کاهش هزینه ها مربوط می شود. یک سیستم نرم افزار ERP موثر می تواند در کوتاه و بلند مدت، یک کسب و کار را در حفظ و پس انداز سرمایه یاری نماید.

استقرار یک سیستم جدید ERP کم هزینه نیست اما طی این مقاله تعدادی راهکار را برای کاهش و یا حذف هزینه های مرتبط با استقرار ERP ذکر می کنیم.

امروزه گرایش منفی چشمگیری درباره تغییرات نرم افزاری پدیدار شده است. چگونه تیم ERP می تواند بر این مشکل غلبه کند. در ادامه به سه باور نادرست در بارۀ ERP خواهیم پرداخت.

مهم نیست که چقدر یک پروژه با دقت برنامه ریزی شده است؛ گاهی ممکن است که در هر پروژه اشتباهی رخ بدهد.
با گذشت سال ها از عمر ERP، حتی در استقرار ERP هم ممکن است مشکلات خاصی اتفاق بیفتد؛ مثلا وجود یک فاکتور اشتباه در برنامه ریزی می تواند منجر به بروز مشکلات کلی در پروژه شود. هنگام استقرار ERP نکات زیر را باید به خاطر بسپارید.

شش مرحله ای که در ادامۀ این مقاله آن ها را بررسی می کنیم، برای انتقال ERP بسیار مهم محسوب می شوند. هیچ یک از این مراحل مستقل از یکدیگر و یا پشت سر یکدیگر نیستند بلکه هنگام انجام عملیات انتقال، ممکن است ترتیب مراحل حفظ نشود؛ مراحل انتقال ERP به شرح زیر است:

در حالی که بعضی می گویند سفارشی سازی ERP به عنوان عامل عملیاتی مهمی تلقی می شود، اما در طول 10 سال گذشته، سیستم ها سازگار و پیشرفته تر شده اند.در نتیجۀ این پیشرفت ها، سیستم های امروزی مجهز به سطوحی از پردازش و گزارشگیری شده اند که مفهوم کلی سفارشی سازی را زیر سوال برده است. از آنجا که سفارشی سازی هرچه بیشتر ERP، شانس وقوع رفتارهای غیر قابل انتظار سیستم را افزایش می دهد، پیشرفت ها در پیچیدگی و پایداری سیستم مهم تلقی می شوند.

به عنوان یک سازمان تولید کننده، ممکن است نگرانی های زیادی داشته باشید؛ شاید مقابله با یک رقیب بزرگتر، حفظ حداقل درآمد و ارائه خدمات بهتر به مشتریان از جمله دغدغه های شما باشند. تصور کنید در این بین نیز منابع محدودی را برای آغاز پروژه های جدید در دسترس دارید؛ بنابر این عدم ورود به یک پروژه جدید نظیر استقرار ERP می تواند چاره خوبی برای رفع نگرانی های تان باشد!

صفحه1 از3

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…