هشت دلیل برای ضرورت استفاده از ERP در حوزه آموزش عالی

بسیاری از شرکت ها و تولید کنندگان بزرگ به منظور مدیریت منابع و کنترل بودجه از راه حل های منابع سازمانی (ERP) استفاده می کنند. امروزه دیگر ERP از ایفای نقش سنتی اش در بازار نرم افزاری فراتر رفته است؛ "آموزش عالی" یکی از افق های جدید ERP می باشد.

آموزش عالی، یکی از آخرین دستاوردهای اپلیکیشن های ERP محسوب می شود؛ به طور سنتی، مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها تمایلی به استفاده از تکنولوژی های جدید نظیر ERP ندارند. علی رغم این بی میلی، واضح است که حتی موسسات آموزش عالی باید برای ابقا در دنیای رقابت به استفاده از ERP روی بیاورند. در ادامه هشت دلیل برای ضرورت استفاده از ERP در موسسات آموزش عالی در سال 2017 را ذکر خواهیم نمود.

برآوردن انتظارات
در بحث آموزش عالی، مسئله رقابت با وجود کاهش بودجه شدیدتر شده است. در این بین ERP می تواند راهکارهای مناسبی را برای موسسات آموزش عالی در تخصیص بودجه برای اطمینان از برآوردن انتظارات فراهم بیاورد. چند مورد از منافع ERP در این رابطه به شرح زیر خواهند بود.

درک چگونگی و زمان توسعه خدمات آموزشی از جمله اضافه کردن برنامه های درسی و گسترش توانایی های یادگیری الکترونیکی.

• قابلیت های مدیریت منابع شامل بودجه، کارکنان و هیات علمی.

• بهبود قابلیت های تصمیم گیری ناشی از دیدگاه واضح تر از منابع موجود، تقاضای ره به افزون و رقابت مربوطه.

• ارتقاء مشارکت اعضای هیات علمی که کاهش جابجایی اساتید، افزایش مهارت ها و سطوح دانش را به همراه دارد.

• مدیریت بهتر سوابق در سراسر موسسه برای استادان، کارکنان و دانش آموزان که کاهش موارد تکراری، اشتباهات، و پرونده های از دست رفته را به دنبال خواهد داشت.

موفقیت دانشجویی
همواره باید در نظر داشت که موفقیت دانشجویی همواره مهمتر از چگونگی مدیریت یک موسسه در فضای آموزشی تلقی می شود. این بدان معناست که نقش دانشجویان را باید در تمام امور آموزشی در نظر داشت و آن ها را در تمام رخدادها مشارکت داد؛ در واقع علاقمند نگه داشتن دانشجویان در محیط دانشگاه یک تعهد تلقی می شود. همواره باید اطمینان حاصل کرد که در پایان دوره آموزشی، دانشجویان برای جامعه مفید واقع می شوند. یک راه حل ERP می تواند از طریق راهکارهایی که در ادامه عنوان می کنیم به نهادهای آموزشی کمک کند تا موفقیت بیشتری از سوی دانشجویان خود شاهد باشند:

• ساده، بهینه و خودکار سازی ثبت نام دانش آموزان برای کاهش زمان لازم برای هماهنگی ثبت نام و همچنین هزینه های مرتبط با حضور کارکنان در دوره های ثبت نام.

• بهبود راهنمایی دانش آموزان از طریق نظارت و هشدار برای کمک به دانش آموزان خشن و راهنمای بهتر دانش آموزان موفق.

• ارائه دیدگاه یکپارچه از چرخه زندگی دانشجویی از استخدام تا فارغ التحصیلی؛ اینجاهدف کسب اطمینان از این است که دانش آموزان بدون در نظر گرفتن اینکه چه موانعی ممکن است در طول تحصیلات شان بوجود بیاید، مناسب ترین مسیر مستقیم رو به اهداف شان را می پیمایند و راهنمایی های لازم برای دستیابی به موفقیت را به دست می آورند.

دانشکده ها و دانشگاه ها در گذشته به عنوان آخرین بهره برداران فن آوری ها شناخته می شدند، اما در حال حاضر ERP مورد توجه قرار گرفته است و زمان استفاه بهینه از ERP در دانشگاه ها فرارسیده است. با افزایش رقابت و تغییرات روش های آموزشی،ERP می تواند به موسسات کمک کند تا پا به پای سایر همتایان، موثر و کارآمد واقع شوند .

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://it.toolbox.com/blogs/inside-erp/8-reasons-erp-is-essential-in-higher-education-in-2017-76097

ترجمه:erpfocus.ir

 

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…