چگونه یک ERP مناسب برای صنایع غذایی انتخاب کنیم

همه تولید کنندگان صنعت غذایی به ERP نیاز دارند. حال چه عوامل منحصر به فردی در رابطه با ERP صنعت غذایی وجود دارد که ممکن است در سایر کسب و کارها آنچنان از اهمیت بالایی برخوردار نباشد؟
در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

قابلیت ردیابی
البته باید در نظر داشت که صرف نظر از بخش صنایع غذایی، در همۀ صنایع قابلیت ردیابی باید به طور متقابل از سوی تامین کننده و مشتری وجود داشته باشد. نیاز به "ردیابی"، به علت وجود مقررات صنعتی، دولتی و نگرانی های مرتبط با سلامت مصرف کنندگانی است که ممکن است بر اثر مصرف غذاها دچار بیماری شوند. در چرخۀ صنعت غذایی، هیچ کس نمی خواهد که مسبب بیماری یا مرگ کسی باشد و اگر چنین اتفاقی ناگواری رخ دهد، ERP شما باید قادر به مستند کردن کل مسیر محصول باشد تا منشا مشکل مربوطه شناسایی و متعاقبا در قبال آن راه چاره ای در پیش گرفته شود.
  
تاریخ تولید و انقضا
به جز عشق، هر چیزی تاریخ انقضایی دارد! بسیاری از محصولات صنعت غذایی باید در مدت زمان کوتاهی مصرف شوند. سیستم های ERP باید قادر به پیگیری تاریخ های تولید، حمل و نقل و یا حتی روز برداشت محصول باشند.محصولات غذایی باید در یک محدوده زمانی مشخص فرآوری و برای ارسال به نقاط مختلف آماده شوند تا بتوان در زمان های معینی آن ها را در انبار ذخیره و یا به فروش رساند.

بخش های صنعت غذایی
صنعت غذایی از بخش های مختلفی با فرآیندهای متفاوتی تشکیل شده است؛ برای مثال، عملیات برش گوشت در یک کارخانه شباهت بسیار پایینی به عملیات کنسرو سازی میوه در کارخانه ای دیگر دارد. یا پردازنده ای که کره بادام زمینی را مخلوط می کند، روش های متفاوتی را در مقایسه با کسب و کاری به کار می برد که سبزیجات تازه را برای سالاد آماده می کند. سیستم ERP ای را به کار ببرید که قابلیت اثبات شده ای را برای سایر کسب و کارهای پر نقش در بخش صنعتی شما، نشان داده باشد. پیش از انتخاب، لیست ملزوماتی را تهیه کنید که قرار است پاسخگوی اهداف خاص تجاری تان باشد. در عین حال نیز ویژگی های سایر کسب و کارهای حاضر در صنعت غذایی را نیز در نظر داشته باشید.

محصول مشترک و محصول جانبی
این دو مقوله، در بسیاری از صنایع غذایی رایج و در سایر صنعت ها، تقریبا امری غیر معمول شناخته می شوند. پس یک سیستم ERP صنعت غذایی خوب باید هر دو محصول مشترک و جانبی را شناسایی و آن ها را به عنوان موجودی قابل استفاده برای کسب و کار صنعت غذایی در نظر بگیرد. برای مثال؛ فرآورده جانبی غذایی ممکن است به جای دور ریختن به عنوان غذای دام در نظر گرفته شود.یا مثلا تقطیر دانه ذرت یک محصول مشترک و در آمد اضافی محسوب می شود. با استفاده از ERP ای که برای صنعت شما تدارک دیده شده است، می توانید به محصولات مشترک نظیر روغن ذرت نیز دست پیدا کنید که شاید پیش از این حتی فکرش را نمی کردید. آخرش کسی پیدا می شود که خریدار محصولات جانبی شما باشد که پیش از استقرار ERP قصد دورانداختنش را داشتید!
پیش از انتخاب ERP، فروشنده ای را پیدا کنید که صنعت غذایی شما را به خوبی شناخته و بداند که چگونه و از چه طریقی می تواند صنعت غذایی تان را منحصر به فرد کند.

لینک مقاله در سایت مرجع:

https://www.erpfocus.com/selecting-a-food-industry-erp-what-to-bear-in-mind.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…