ERP را انتخاب کنید که در برابر پیشرفت های سازمان، منعطف باشد

تصور کنید که سازمان شما هر روز در حال پیشرفت و ترقی است. در این شرایط باید در نظر داشته باشید که ERP مورد انتخاب شما نیز باید قابلیت سازگاری با میزان رشد سازمان شما را از خود نشان دهد.

سازمان شما در انتظار چه نوعی پیشرفتی است؟
آیا پیشرفت سازمان شما فروش بیشتری از یک نوع محصول خاص تلقی می شود؟ در این حالت، پیچیدگی های جدیدی به روند فعالیت شما افزوده نمی شود بلکه میزان تراکنشات روزانه شما افزایش می یابد. از سوی دیگر، اگر پیش بینی های سازمان شما، به سمتِ ورود به سوی بازارهای جدید معطوف شود، نیازهای شما نیز ممکن است که از حیث فناوری های تولید و یا قوانین و مقررات جدید تغییر پیدا کند؛ به این ترتیب ERP شما نیز باید ابزار لازم برای رفع این نیازها را فراهم بیاورد.

چه مقدار می توانید هزینه کنید؟
برنامه های شما نشان می دهد که باید هزینه بالایی را برای سیستم صرف کنید اما شما سرمایه اندکی را در اختیار دارید.سیستم های ERP امروزی گزینه های بیشمار زیادی را برای شما فراهم می آورند. بسیاری از ERP های امروزی نظیر سیستم های SaaS در ابر فعالیت دارند؛ این قبیل سیستم ها معمولا هزینه پایین و یا حتی پیش پرداخت اندکی را شامل می شوند در صورت استفاده از آن ها تنها سخت افزاری که شاید به آن نیاز داشته باشید یک ارتباط اینترنتی مستقل است.
خرید سیستم های ERP که به صورت پکیج ماژول دار ارائه می شوند نیز ایده بسیار خوبی محسوب می شوند. حال چه سیستم شما درون سازمانی باشد و چه ابری، شما می توانید با انجام تنظیمات و اضافه کردن ماژول های مورد نیاز تان، از این سیستم ها

بهره کافی را ببرید
به دنبال فروشنده ای باشید که همواره پشتیبان شما باشد
شرایطی را در نظر بگیرید که شرکت شما برنامه هایی را برای پیشرفت تدارک دیده است؛ سازمان شما باید مدت ها در میدان کسب و کار باقی بماند. بنابر این باید همواره اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده ERP همواره در کنار شماست. پیشینه های کاری و مدیریت مالی ارائه دهندگان ERP را بررسی کنید. آیا ارائه دهندگان ERP مد نظر شما نیز در حال پیشرفت هستند یا اینکه روز به روز پسرفت می کنند؟ آیا نرم افزار آن ها همگام با تغییرات تکنولوژی بروز می شود؟ ساختار مالی شرکت فروشنده نرم افزار نیز باید از ثبات برخوردار باشد.

 یک ERP منعطف انتخاب کنید
شرایطی را تصور کنید که پیش بینی ها یتان برای کسب و کار بسیار دقیق و خوشبینانه به پیش می رود؛ در این رابطه شما بازارها و راهبردهای های خاص خود را نیز به دقت شناسایی نموده اید. شما به دنبال ERP ای هستید که با نیازهای امروز و آینده شرکت شما همراستا به پیش برود؛ اگر بهترین مشتری شما خواستار پشتیبانی به سبکی باشد که شما هیچ گاه تصورش را هم نکرده اید و برای ایجاد تغییرات مورد نظرشان نیز قول تامین مالی را به شما بدهد، آیا تنها به خاطر اینکه خواسته آن ها در جهت پیش بینی سال گذشته شما نیست، پاسخ منفی به آن ها می دهید؟ همه ما می دانیم که پیش بینی ها می توانند غلط از آب در بیایند.
بسیاری از سیستم های ERP امروزی دارای قابلیت ها و ماژول هایی هستند که برای طیف وسیعی از کاربران سازمان ها عملکرد بالایی دارند. بعضی از ERP ها به خوبی کار می کنند اما تنها در شرایط محدود. اینجا دیگر شما باید از بین ERP ها بهترین را انتخاب کنید؛ هیچ گاه جواب درستی برای خوب یا بد بودن یک ERP وجود ندارد؛ در واقع همه چیز بستگی به نیازهای سازمان شما دارد.

لینک مقاله در سایت مرجع:

https://www.erpfocus.com/select-an-erp-for-growth.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…