ERP هوشمند برای مدیریت بهتر فرآیندهای تجاری

بسیاری از کسب و کارها برای انجام عملیات هایی نظیر تحلیل فوری داده های سازمانی و ارتباط بین عملیات های درون و برون سازمانی از برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) استفاده می کنند. منصفانه است که ادعا کنیم ERP می تواند بازده عملیات سازمان ها را در جهت مثبت افزایش دهد. اما اکنون وقت آن رسیده تا با سطح جدیدی از تکنولوژی ERP هوشمند آشنا شویم. تحقیقات IDC (نخستین شرکت هوش بازار جهانی) نشان داده است که 35 درصد از پیشروان کسب و کار تا پایان سال 2018 به اپلیکیشن های هوشمند تجاری نیاز پیدا می کنند. در ادامه دلایل نیاز مبرم به یک سیستم ERP را ذکر خواهیم نمود.

چرخه فروش سریع تر
تجارت کلا به معنی فروش است که البته از ابتدا تا انتهای آن نیز چرخۀ طولانی و پیچیده ای وجود دارد. راه حل های ERP هوشمند می توانند زمان چرخه فروش را با استفاده از اپلیکیشن های تحلیل داده برای محصولات، فروش و بازار، کاهش دهند. با وجود ویژگی "یادگیری ماشینی" و تحلیل های پیشرفته، توانایی استنتاج از مجموعه‌ی داده ها و اعمال اطلاعات به شرایط جدید محیا خواهد شد. با وجود این ویژگی، مدیران تصمیمات بهتری را در کوتاه ترین زمان اتخاذ خواهند نمود.

 "تجربه کاربری" بهتر
اکثر مردم دوست دارند که یک دستیار شخصی داشته باشند. خب، راه حل جدید "ERP هوشمند" همین کار را برای شما انجام می دهد. ERP هوشمند در واقع دستیاری شخصی مجازی را نظیر Alexa یا Siri (دستیار صوتی هوشمند آمازون و آی‌اواس اپل ) برای کاربران فراهم می آورد؛ این دو اپلیکیشن کاربر را برای دستیابی به هدف مشترک یاری می دهند. ERP هوشمند می تواند با توانایی پاسخگویی و پردازش اطلاعات به زبان گفتاری، از کاربران پشتیبانی کند.

پردازش پیشرفته اطلاعات
سیستم های سنتی ERP هوشمند می توانند بسیاری از عملیات ها شامل پردازش صورتحساب را مدیریت کنند. اما ERP هوشمند در این رابطه می تواند چند مرحله فراتر از ERP سنتی برود؛ ERP هوشمند می تواند حتی تخفیف را لحاظ کرده و سپس پرداخت را به سرانجام برساند. علاوه بر این، ERP هوشمند می تواند وضعیت گردش مالی شما را تشخیص داده و پیش بینی می کند که چه زمانی می توانید عملیات پرداخت را به سرانجام برسانید. ویژگی دیگر ERP هوشمند توانایی اعلام موارد مرتبط با حمل و نقل نظیر آب و موا و مسایل ترافیکی است که سیستم های قدیمی از انجام آن عاجز هستند. اگر شما به طور مستقیم با مسائل حمل و نقل محصولات درگیر هستید، به روز رسانی های منظم می تواند تفاوت چشمگیری برای شما ایجاد کند. این ویژگی های افزوده می تواند بهبود تصمیم گیری و نهایتا افزایش بهره وری را به دنبال داشته باشد.

کاهش هزینه
با خودکار شدن هرچه بیشتر کسب و کارها نیاز به کارمند برای انجام وظایف کاهش پیدا می کند اما در عوض موقعیت های استخدامی برای امور فنی تر محیا خواهد شد؛ دیگر اینجا کارمندان می توانند تصمیم بگیرند که بمانند یا بروند. هیچ شکی نیست که چشم انداز دنیای کسب و کار در حال تغییر است بنابر این افراد باید مهارت هایشان را با این تغییرات منطبق کنند تا در نهایت کاهش هزینه های تحمیلی و افزایش بهره وری را شاهد باشیم.

مهارت خرید بهتر
فن آوری هوشمند با خود فرصت های خرید و مدیریت نقدی و مالی بهتری را به دنبال دارد. جک برکوویتز، متخصص علوم داده ها، در این رابطه چنین می گوید: استفاده از رویکرد داده ها به همراه سه فرصت ذکر شده در ERP، می تواند سیستم مدرن و پویاتری را برای کمپانی های بزرگ مقیاس به دنبال داشته باشد. به این ترتیب، صرفه جویی بالقوه ای برای خریداران، تامین کنندگان و بانک ها میسر می شود. سیستمی این چنینی می تواند به ویژه برای شرکت های تولیدی مثمر ثمر واقع شود که مرتبا مقادیر زیادی کالارا خریداری می کنند.

عملکرد بهینه
برای داشتن عملکرد بهینه، باید زیرساخت های درستی در سازمان وجود داشته باشد؛ امروزه از این زیر ساخت ها با عنوان سیستم های فناوری اطلاعات مبتنی بر راه حل یاد می شود که می توانند عملیات پیچیده تجاری را سریعا به سرانجام برسانند.این دوره دیگر عصر دیجیتال است و قابلیت های فنی هر روز در حال پیشرفت هستند؛ بنابر این، بسیاری از شرکت ها همسو با راه حل های ERP به پیش می روند چرا که می خواهند با سایر شرکت ها رقابت کنند و متعاقبا مشتریان خود را حفظ نمایند.سیستم های هوشمند ERP نیز باید مدیران را به منظور تصمیم گیری های هوشمندانۀ مرتبط با کسب و کار یاری نمایند.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://it.toolbox.com/blogs/inside-erp/intelligent-erp-for-better-business-processes-76924

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…