کدامیک از ویژگی های ERP مهم است؟
Featured

امروزه آخرین نسخه‌ی های موجود در بازار نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی مملو از ویژگی های جدید است؛ به همین علت کسب و کارهای بیشتری حاضر به سرمایه گذاری در این نرم افزار هستند. ویژگی های مرتبط با فروش از پیگیری گرفته تا گزارشگیری از جمله موارد پرطرفدار ERP محسوب می شوند. سپس نوبت ویژگی های پیشرفته تر نظیر یکپارچه سازی رسانه های جمعی و ماژول های مدیریت مواد می باشد. حال کدامیک از ویژگی های ERP از همه ارزشمندتر است؟ در ادامه به 9 مورد اشاره خواهیم کرد.

1-مدیریت منابع انسانی
مدیریت منابع انسانی یکی از فرآیندهای اصلی ERP محسوب می شود. راه حل های نرم افزار حقوق و دستمزد پرسنلی، روند استخدام را تسهیل و بر عملکرد و حضور و غیاب کارمندان نظارت می کند.

2-مدیریت ارتباط با مشتری
ERP ابزار کارآمدی برای مدیریت ارتباط با مشتری محسوب می شود. آخرین نسخه نرم افزار ERP، روال فعالیت مشتریان را طی چرخه فروش پیگیری کرده و اطلاعات با ارزشی را در مورد آیندۀ مشتریان در اختیار قرار می دهد. ERP می تواند تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ را از حیث مدیریت تعاملات با مشتری و بهینه سازی بازار یاری نماید.

3-تحلیل ها
رشد و پیشرفت کسب و کار ها به انجام تحلیل بستگی دارد.ERP می تواند گزارشات و جزییات دقیقی را برای هریک از ویژگی های کسب و کار شما فراهم بیاورد و در نتیجه بهره وری عملیاتی را افزایش و مشکلات مربوطه را حل نماید. بهترین نرم افزارهای ERP، می توانند معیارها را در زمان واقعی نشان داده و هوش تجاری استثنایی را فراهم می آورد؛ شاخص های کلیدی عملکرد EPR، شامل انحراف موجودی، مدیریت سفارشات و زمان مربوطه می باشند.

4-جمع آوری اطلاعات
ERP اطلاعات را از منابع مختلف جمع آوری کرده و این اطلاعات را در یک پایگاه داده منفرد ذخیره می کند؛ در نتیجه کاربران به اطلاعات بی نظیری در رابطه با مشتریان دست پیدا می کنند. ERP می تواند به همه افراد از مدیریت ارشد گرفته تا بخش خدمات مشتری که رفع مشکلات و بهبود تعامل با مشتریان را بر عهده دارد، منفعت برساند. علاوه بر این، کاربران می توانند نرم افزار ERP را با سایر ابزارها نظیر اپلیکیشن های مدیریت محتوا یکپارچه نمایند.

5-کنترل موجودی
کنترل موجودی می تواند سازمان ها را در برآوردن مطالبات مشتری ها و مدیریت انبار یاری نماید و این در حالی است که هنوز 46 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسط مقیاس یا موجودی شان را پیگیری نمی کنند و یا از روش های دستی استفاده می کنند. نرم افزارERP برای تمامی سازمان ها یک راه حل یکپارچه را فراهم می آورد. این نرم فزار، به منظور بهبود فعالیت های بخش توزیع و خدمات، فرآیندهای تامین و ذخیره‌ی محصولات را پیگیری می کند

6-تضمین کیفیت
ERP با شناسایی نقص های محصولات و مدیریت محدودیت های کنترل شده طی فرآیند زنجیره تامین می تواند تضمین کیفیت را بهبود بخشد. به طور کلی، این ویژگی می تواند تاثیر مثبتی را بر کسب و کار داشته باشد. کسب و کارهایی که برتری قابل توجهی را در زمینه تضمین کیفیت از خود نشان داده اند، در واقع خطاهای قابل پیشگیری را در فرآیندهای تولیدی حذف می نمایند و در نتیجه شانس بیشتری برای راضی نگه داشتن مشتری ها دارند.

7-همکاری
ERP، همکاریِ پروژه ای را برای سازمان ها و بخش های مختلف راحت تر می کند. نرم افزارهای ERP ابری برای مثال اطلاعات را در ابر ذخیره می کنند و به کاربران اجازه می دهند تا از مکان های دور نیز به اطلاعات شان دسترسی داشته باشند. علاوه بر این،ERP هایی که روی موبایل نصب می شوند به کارمندان این اجازه را می دهد تا با استفاده از تبلت و گوشی های هوشمندشان پروژه ها را مدیریت کنند.

8-مدیریت مالی
بسیاری از کسب و کارها به منظور پیش بینی و تشخیص الگوی درآمد آینده، اطلاعات مالی را پیگیری می کنند. با وجود ماژول هایی که فرآیندهای جمع آوری پرداخت ها و گزارشگری مالی را تسهیل می کنند، نرم افزار ERP به عنوان منبع قدرتمندی برای مدیریت مالی محسوب می شود.

9-فروش
ERP اطلاعات ارزشمندی را پیرامون حوزه فروش در اختیار قرار می دهد و تمامی این اطلاعات را برای دستیابی سریع در یک واحد ذخیره می کند. مدیران می توانند با مراجعه به ماژول فروش متوجه شوند که کدام محصول و خدمات محبوب مشتری ها است یا کدامیک از محصولات و خدمات بیشترین برگشتنی را به خود اختصاص داده است.

این 9 ویژگی ERP بازگشت قابل توجهی از سرمایه را برای بهره برداران به دنبال دارد. کسب و کارها می توانند عملیات روزانه شان را ساده و موثر کنند، فرآیندهای خدمات مشتری را ارتقا بخشند، موجودی را مدیریت کرده و پیش بینی های زنجیره تامین را پیگیری کنند. با ایجاد ویژگی های جدید برای ERP توسط برنامه نویسان، سازمان های بیشتری در آینده از این نرم افزار استفاده خواهند کرد.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://it.toolbox.com/blogs/inside-erp/which-erp-features-really-matter-76568

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…