ERP برای کسب و کارهای کوچک؛ استخدام یک کارشناس IT

اگر در حال اداره کردن یک کسب و کار کوچک هستید و احساس می کنید که زمان سرمایه گذاری برای استخدام یک کارشناس IT حرفه ای تمام وقت به منظور نظارت بر سیستم ERP فرارسیده، چگونه می توانید شخصی را پیدا کنید که مهارت ها و استعدادش پاسخگوی نیازهای کسب و کارتان باشد؟ مهم تر از آن، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که شخص مورد انتخاب شما می تواند در بازتاب ارزش های بنیادی سازمان که برای به تحقق رساندنشان زحمت زیادی کشیده اید، موثر واقع شود؟

ابتدا به یاد داشته باشید که حتی اگر بتوانید چند هزار دلار را از طریق صرفه جویی در حقوق و دستمزد پس انداز نمایید، هیچ گاه یک تازه وارد را در حیطه پروژه ERP استخدام نکنید. مشکل اساسی در رابطه با اشخاصی که تازه فارغ التحصیل شده اند، این است که جدای از مهارت های فنی فراوان، آن ها تقریبا همواره انتظاراتی غیر واقعی را در رابطه با عملکرد کسب و کار از خود نشان می دهند. به دنبال کارشناس حرفه ای ERP با یک یا سه سال تجربه کاری باشید که به عنوان عضوی از پروژه های بزرگ IT در شرکت های متوسط تا بزرگ مقیاس فعالیت کرده باشد. با استخدام این قبیل افراد، بهره وری افزایش و در عین حال نیز، سیستم ERP به طور راحت تری مدیریت خواهد شد.

به دنبال کارشناسی باشید که در نرم افزار ERP تجربه داشته باشد؛ البته این انتخاب، ممکن است چالش هایی را به همراه داشته باشد. اگر شخصی پیش از این در پروژه های بزرگ IT کار کرده باشد، ممکن است که با نرم افزار ERP بزرگتری آشنا باشد و در ERP کوچک شما تبحری نداشته باشد! اما باز هم حضور حداقلیِ چنین افرادی را در نظر داشته باشید. تجربۀ افراد می تواند آن ها را به سوی هدف هدایت نماید.

ویژگی های اخلاقی را ارزیابی نمایید

تمام تلاش تان را برای ارزیابی ویژگی های اخلاقی به کار ببندید؛ در عین حال به یاد داشته باشید در صورتی که مهارت های فنی کارشناسان مورد نظر شما به قدری پایین باشد که در واقع عدم صلاحیت شان تشخیص داده شود، باید از آن ها صرف نظر کنید. مهم ترین ویژگی برای یک کارشناس موفق ERP، مهارت گوش سپاری موثر است. گوش سپاری موثر بدین معنا نیست که شخص کاملا ساکت باشد بلکه توانایی شنیدن حرف های پیچیده، احتمالا غیر منطقی و ایده های ناقص است؛ سپس آن ها را به عنوان ایده های منطقی، منسجم تصریح کرده و بعد آن را برای طرف مقابل بازگو نماید.

ویژگی دوم این است که کارشناس مورد نظر باید نیازهای کاربر را ارجح تر از امورات فنی در نظر داشته باشد چرا که در آخر همواره تصمیماتی دربارۀ ایجاد تغییر در سیستم ERP صورت میگیرد اما در مورد کاربران تصمیم گیری ها باید در رابطه با سهولت شغل های تولیدی یا IT اتخاذ شود؛ در این بین، اگر خطری نکات امنیتی را تهدید نکند، کاربران قسمت تولیدی باید از اهمیت بیشتری برخوردار باشند.

ویژگی مهم دیگر، اخلاق کاری است. کارشناس مد نظر، باید قادر و حتی مشتاق به انجام پشتیبانی های آخر هفته باشد و هنگام خرابی سیستم، تلفن های نیمه شب را با روی خوش جواب بدهد.شخصی با "روحیۀ کاری ساعت 8 تا 5" برای سازمان شما مناسب نیست. مورد آخر، حس همکاری شخص مورد نظر است. آیا از کارکردن با این شخص لذت می برید؟ آیا به علت طرز تفکر منطقی و استدلالی وی، در مورد موضوعات غیر مرتبط با IT نیز نظر وی را جویا می شوید؟

یک کارشناس فناوری اطلاعات ER خوب، برای آینده و تیم ERP شما ارزشمند خواهند بود. در مقابل، یک کارشناس ERP نامناسب، می تواند مانع پیشرفت شما و انگیزۀ کارمندان و حتی ارائه خدمات به مشتری ها شود. برای یافتن یک کارشناس ERP خوب، صبور و خستگی ناپذیر باشید.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/erp-it-professional-1236.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…