نقش مدیر IT شما در پروژه جایگزینی ERP جدید

هر پروژه جایگزینی ERP جدید نیازمند تیم انتخاب و استقرار است. این تیم متشکل از مدیر پروژه، پشتیبان اجرایی، کارشناسان مدیریتی بخش های مختلف، یک یا دو نماینده از فروشنده ERP و مدیر IT شماست.

مدیر IT باید همواره به عنوان عضو مهمی از پروژه ERP مورد توجه قرار بگیرد. در بسیاری از کسب و کارها، این مدیر IT است که خرید نرم افزار جدید را متوقف می کند؛ همین واقعیت به تنهایی می تواند دلیل حضور آن ها در تیم محسوب شود!

ملزومات مرتبط با IT
دلایل جایگزینی سیستم ERP شما ممکن است به تکنولوژی مرتبط باشد. اگر دیگر قادر به خرید کامپیوتری قدیمی برای اجرای ERP قدیمی تان نیستید؛ این نکته یکی از نیازهای جایگزینی ERPمحسوب می شود که به قسمت IT مرتبط می شود. نقش مدیر IT در تیم انتخاب و استقرار شما، به اندازۀ مدیر کیفی و حسابدارتان، کارشناسانه محسوب می شود. مدیر IT شما کارشناسی است که تنظیمات ERP قدیمی شما را به روز می کند. این امکان وجود دارد که سیستم قدیمی شما تنها با انجام کمی آپدیت (به روز رسانی ها) نتایج مورد نیاز را فراهم بیاورد و دیگر به جایگزینی نیاز نباشد . مدیر IT شما باید به پیشرفت های جدید در حوزه شبکه، اتصال ابری و برنامه نویسی مسلط باشد. علاوه بر این وی می تواند در ارزیابیِ "به روز بودن" ERP یا کارایی طولانی مدت آن در آینده یاری رسان باشد.|


انتقال اطلاعات
ERP جدید، به اکثر اطلاعات موجود در سیستم قدیمی شما نیاز دارد و البته که این انتقال اطلاعات مشکل تر از یک عملیات "کپی پیست" ساده است. چه کسی مهارت انتقال اطلاعات را دارد؟ هنگام بروز نتایج غیر قابل انتظار طی انجام تست،چه کسی قدرت اصلاح اشتباهات پیش آمده را دارد؟ مدیرIT شما! در لحظه تثبیت نرم افزار و انتقال به محیط، داده های انتقالی باید به سرعت، با صحت و درستی و طبق برنامه انتقال داده شوند؛ به این ترتیب ERP جایگزین شده می تواند برای همه کاربران بدون هیچ وقفه ای به کار خود ادامه دهد.


یکپارچه سازی و سفارشی کردن
مدیر IT شما احتمالا در سفارشی و یکپارچه سازی نرم افزار تخصص دارد. اگر این دو بخشی از برنامه اجرای ERP شما محسوب می شود، این مدیر IT است که مسولیت این کار را در تیم بر عهده دارد.


نقشی که مدیر IT نباید بر عهده بگیرد
مدیر IT شما نباید عمدتا مدیر پروژه ERP باشد. شخص مدیر پروژه باید پیش زمینه و تجربه ای قوی در مدیریت پروژه های بزرگ مقیاس ERP داشته باشد. این تجربه باید در استفاده از ERP در حوزه های عملکردی نظیر مالی ،فروش تولید نیز وجود داشته باشد. مدیر IT معمولا نقش پشتیبانی را دارد که متفاوت از نقش کاربر فعال است. مدیر ITشما شخصی است که در انتخاب و استقرار یک ERP جایگزین، نقش مهمی دارد .

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/the-role-of-your-it-manager-in-your-erp-replacement-project.html

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…