چهار سوال اساسی که باید از ذی نفعان انتخاب ERP پرسید، کدامند؟

برای هر سازمانی، فرآیند انتخاب نرم افزار ERP، یک چالش پر مخاطره محسوب می شود. سیستم های مبتنی بر منابع سازمان، معمولا مزیت های بی شماری را از خود نشان می دهند اما برای مدیریت و کارکنان سازمان، پذیرش سیستمی که ممکن است تمامی کارها را از عملیات گرفته تا اسکله بارگذاری تغییر دهد، می تواند مشکل زا باشد.

بنابراین، مدیران کارآمدِ ارشد معمولا کار خود را با مذاکره و ارزیابی نگرانی های ذینفعانERP، شروع می کنند. حال چهار سوال بسیار مهمی که باید در مراحل ابتدایی انتخاب ERP از ذی نفعان بپرسیم، چیست؟

نیازهای کسب و کارتان چیست؟
سیستم های ERP پیچیده و برای همه قابل فهم نیستند. بنابر این، ذی نفعان ERP باید پیش از انتخاب نرم افزار، مشخص کنند که چه نیازهایی، سازمان شان را ملزم به استفاده از یک نرم افزار ERP می کند. بنابر این، در جستجو برای یک یا چند مدل مفید کاربردی، تنها راه موثر این است که ابتدا مجموعه ای بسیار دقیق از نیازهای عملیاتی روزانه را گردآوری کرده و سپس این نیازها را در مقابل اهداف آینده ارزیابی کنیم. "مشخص کردن نیاز های سازمانی" به تنهایی چالش وسیعی محسوب می شود. هرچند یک ضرب المثل قدیمی می گوید : دوبار اندازه بگیر و یک بار ببر"؛ یعنی اگر سازمانی آمادگی و جرئت ورود به مراحل ابتدایی انتخاب و استفاده اولیۀ از ERP را نداشته باشد، اینجا دیگر به راه انداختن ERP چیزی به جز هزینۀ بالا برای سازمان را به دنبال نخواهد داشت.

میزان وابستگی به ERP چقدر باید باشد؟
زمانی که یک سازمان، مجموعه ای واقع بینانه از نیازهای عملیاتی اش را گردآوری کرد، سوال بعدی این است که تا چه حدی، یک شرکت می خواهد به ERP وابسته باشد؟ در جواب این سوال، "مقیاس" مهم تلقی می شود، اما سوال مهم دیگر این است که از چه ماژول های کارآمدی می توان برای سازمان بهره برد و البته زمان اعمال آن ها کی خواهد بود؟ جواب این سوال به چارچوب های فرآیندی/ زمانی، واقع گرایی سازمان در برابر نیازهای عملیاتی روزانه سازمان و تعهدات معمول به تغییر که در استقرار و اجرای ERP وجود خواهد داشت، مرتبط می شود. پیش از اعمال یک ماژول ERP منفرد در یک واحد سازمان، این سوال باید توسط مدیریت و کارکنان شرکت کاملا درک و پذیرفته شود.

کدامیک از سیستم های کنونی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت؟
این سوال ممکن است مشابه سوال قبلی باشد و بنا بر این به نظر مطلبی اضافه می رسد اما در واقع، باید طور دیگری پرسیده شود. سیستم های قدیمی ERP، زمانی پدیدار شدند که تمرکز اصلی بر مسائل موجودی، انبارداری و ردیابی محصولات بود. هرچند سیستم های ERP امروزی ارزش های بی شماری را ارائه می دهند اما در عین حال نیز پیچیدگی های چشمگیری دارند که تنها سازمان های پیشرفته قادر به درک آن ها هستند، با این وجود حتی شرکت های بسیار عظیم نیز ممکن است درگیر این پیچیدگی ها شوند و شکست بخورند. بنابر این ضروری است که پیش از خرید ERP و برای جلوگیری از زمان از دست رفته‌ی تولید، هزینه بیش از حد، و یا همه موارد فوق بر اساس نیازهای شفاف تصمیم گیری کنید.

هزینۀ کلی مالکیت و استقرار ERP چه خواهد بود؟
سوال قبلی نیز به هزینۀ کلی مالکیت ERP مربوط می شود هرچند در این مورد، اعداد مورد نظر در کنار عناوین "کل" و "مالکیت" معنا پیدا می کند این سوال در تلاش برای برقراری تعهد طولانی مدت سازمانی برای یک نرم افزار ERP پرسیده می شود؛ چرا که اگر تصمیم گیرندگان سازمانی در ابتدا ضعیف عمل کنند، احتمال این وجود دارد که شرکت در حوزه های فرایندی و عملکردی خود با فشار شدید و افت عملکرد مواجه شود.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/four-key-questions-to-ask-erp-selection-stakeholders-4254.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…