تیم ERP

کاربر ارشد ERP شما باید در حیطۀ خود مهارت و تخصص بالاتر از حد میانگینی را از خود نشان دهد. در ادامه ویژگی های دیگری را که از یک کاربر ارشد انتظار می رود، ذکر خواهیم کرد.

پس از گذشت ماه ها و حتی سال ها از مشقت و آماده سازی ERP ،در نهایت این نرم افزار به سازمان مورد نظر ارائه شد و شما نیز جایزۀ خوبی را برای تکمیل به موقع استقرار آن دریافت کردید. اما حال به نظر می رسد که بسیاری از کارمندان آنگونه که باید از ERP استفاده نمی کنند. چند دلیل رایج برای عدم سازگاری کاربران با ERP وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت.

ابتدا خاطره ای کوتاه از ریچارد کارلتون (کارشناس ERP) را در ادامه می خوانیم:
سال ها پیش فرصت حضور در یک برنامۀ "اخلاق جمعی" را پیدا کردم که موضوع آن چگونگی رفع مشکل در محل کار بود. هنگام انجام وظیفه در پست های مختلف سازمانی و در بین بسیاری از تجربیات مفیدی که به دست آوردم، مسئله مهمی توجهم را جلب کرد؛ ویژگی های شخصیتی همکارانم و اینکه چگونه می توان برای رفع اختلافات بین فردی، روابط اجتماعی را در محیط کار به حداکثر رساند.

اگر در حال اداره کردن یک کسب و کار کوچک هستید و احساس می کنید که زمان سرمایه گذاری برای استخدام یک کارشناس IT حرفه ای تمام وقت به منظور نظارت بر سیستم ERP فرارسیده، چگونه می توانید شخصی را پیدا کنید که مهارت ها و استعدادش پاسخگوی نیازهای کسب و کارتان باشد؟ مهم تر از آن، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که شخص مورد انتخاب شما می تواند در بازتاب ارزش های بنیادی سازمان که برای به تحقق رساندنشان زحمت زیادی کشیده اید، موثر واقع شود؟

اعضای تیم استقرار ERP باید طی نظم خاصی و از سراسر سازمان گردآوری شوند چرا که پروژه ERP بر گستره سازمان اعمال می شود و تنها یک پروژۀ مرتبط با فناوری اطلاعات (IT) یا حسابداری نیست. بسیاری از اعضای تیم ERP تغییر گرا و خواستار یادگیری هستند و باید به عنوان افراد دارای حق انتخاب مورد احترام واقع شوند و دیگران نیز باید نظر آن ها را بپذیرند.

هر پروژه جایگزینی ERP جدید نیازمند تیم انتخاب و استقرار است. این تیم متشکل از مدیر پروژه، پشتیبان اجرایی، کارشناسان مدیریتی بخش های مختلف، یک یا دو نماینده از فروشنده ERP و مدیر IT شماست.

برای هر سازمانی، فرآیند انتخاب نرم افزار ERP، یک چالش پر مخاطره محسوب می شود. سیستم های مبتنی بر منابع سازمان، معمولا مزیت های بی شماری را از خود نشان می دهند اما برای مدیریت و کارکنان سازمان، پذیرش سیستمی که ممکن است تمامی کارها را از عملیات گرفته تا اسکله بارگذاری تغییر دهد، می تواند مشکل زا باشد.

اعضای تیم ERP به ندرت گزینشی انتخاب می شوند چرا که یک سازمان معمولا می تواند با هر تیمی در این زمینه کار کند. هرچند، باید زمان گرد آوری تیم ERP، ویژگی های مثبت و منفی  افراد را در این زمینه در نظر بگیریم.

صفحه1 از2

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…