چرا به ERP احتیاج داریم؟

تصور کنید که بدنتان سعی دارد تا بدون یک سیستم عصبی به طور موثر به فعالیت خود ادامه دهد. تمامی اجزای بدن ممکن است به تنهایی کارایی بالایی داشته باشند اما بدون یک سیستم عصبی، هماهنگی، فعالیت و به اشترک گذاری اطلاعات در سراسر بدن معنا و مفهومی نخواهد داشت. عدم وجود یک سیستم عصبی برای بدن به معنای بی فایدگی کار سایر اعضای بدن است.

خب سیستم سازمانی شما هم مانند بدن انسان عمل می کند؛ همۀ بخش های متفاوت بدن به تنهایی کارایی بالایی دارند اما اگر هیچ یک از بخش های سازمان با یکدیگر ارتباطی نداشته و در نتیجه فعالیت های هماهنگی از خود نشان ندهند، سازمان کارایی بالایی را از خود نشان نخواهد داد.

ERP را به سازمان تان معرفی کنید

ERP نرم افزاری است که کسب و کارها می توانند به منظور مدیریت بهتر اطلاعاتِ همه بخش های سازمان از آن استفاده کنند و در نتیجه اطلاعات را به صورت کاملا موثرتری پردازش و مدیریت کنند. راه حل های نرم افزار ERP، تمامی اطلاعات شرکت شما را در یک پایگاه داده ذخیره می کند؛ بنابر این کسب و کار شما با استفاده از راهی ساده، کلیۀ سیستم های سازمانی اش را هم به صورت جداگانه و هم به طور جمعی ارزیابی می کند.

افرادی که فکر می کنند سیستم ERP تنها منحصر به سازمان های بزرگ است، باید در این رابطه تجدید نظر کنند. ERP در بین کسب و کارهای کوچک نیز محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است چرا که بهره وری را افزایش می دهد. ERP می تواند اطلاعات را برای کسب و کارهای کوچک ساده و موثر کرده و اجازه دستیابی به آن ها را در هر زمان محیا کند.

یک کسب و کار کوچک می تواند تمامی فعالیت های هر یک از بخش های سازمان را با استفاده از پلت فرم فن آوری مشترک و پایگاه داده سیستم ERP در کل سازمان یکپارچه کند. کسب و کار کوچک شما می تواند پس از به کارگیری ERP، شاهد ارتقای مزیت های بهره وری، عملیاتی و مدیریت هزینه ها باشد.

هنوز هم قانع نشدید؟آیا هنوز هم تردید دارید که کسب و کار کوچک شما می تواند از استقرار سیستم ERP بهره ببرد؟در ادامه با بعضی از مزیت های سیستم ERP برای کسب و کارتان آشنا شوید.

بهره وری: با استقرار یک راه حل ERP می توانید از شر فرآیندهای تکراری راحت شوید! با استقرار ERP، نیاز به وارد کردن دستی اطلاعات کاهش یافته و فرآیندهای تجاری ساده و موثر می شوند. سیستم ERP شما می تواند فارغ از هر بخش سازمانی جمع آوری اطلاعات را برای شما راحت و موثر تر کند.

همکاری: اگر هریک از بخش های سازمان به تنهایی و بدون ارتباط با سایر بخش ها به فعالیت خود ادامه دهد، همکاری درون سازمانی وجود نخواهد داشت. بخش های سازمانی باید برای ادامه فعایت با یکدیگر تعامل داشته باشند. یک سیتم ERP می تواند برای ایجاد هماهنگی بین بخش های سازمانی، اطلاعات را در چهارچوبی سازگار و متمرکز فراهم بیاورد.

پیش بینی: سیستم ERP برای تمامی کارمندان و به ویژه کادر مدیریتی ابزار مورد نیاز برای خلق پیش بینی های صحیح از آینده کسب و کار را فراهم می آورد. از آنجایی که ERP داده های دقیقی را فراهم می آورد، کسب و کار شما می تواند پیش بینی های موثر و واقع بینانه تری را ترتیب دهد.

مقیاس پذیری: با پیشرفت کسب و کار شما، نرم افزار ERP نیز باید قادر به تسهیل عملیات ها و اضافه کردن کاربران جدید باشد.

کاهش هزینه ها: با فراهم آوردن یک منبع دقیق و فوری اطلاعاتی برای کسب و کارتان، نرم افزار ERP می تواند هزینه های اجرایی و عملیاتی شما را کاهش دهد. یک ERP درست و مناسب می تواند به طور فعال عملیات های شما را مدیریت کرده و مانع از بروز تاخیرات و اختلالات سیستمی شود و در نتیجه به کاربران اجازه تصمیم گیری های فوری را می دهد.

موبیلیتی: راه حل های ERP، موبیلیتی را به عنوان ویژگی استاندارد پکیج شان در نظر می گیرند. با استفاده از قابلیت موبیلیتی، می توانید فارغ از زمان و مکان در خانه، اداره و یا هرجای دیگر و با استفاده از اپلیکیشن های موبایل دوست فورا به پایگاه داده مرکزی دسترسی پیدا کنید.

خدمات به مشتری: تیم خدمات فروش و مشتری شما می تواند با استفاده از یک راه حل خوب ERP نیازهای مشتری ها را بهتر برآورده کند. این قبیل تیم ها با استفاده از ERP به سرعت و با دقت بیشتری به اطلاعات و پیشینه مشتری ها دسترسی پیدا می کنند و متعاقبا خدمات مشتریِ با کیفیتی را برای کسب و کار فراهم می آورند.

امنیت: یک سیستم ERP می تواند امنیت، دقت و پیوستگی اطلاعات تجاری شما را از طریق فایروال ها و منابع درون سازمانی فراهم بیاورد. شما می توانید از طریق محدودیت دسترسی به اطلاعات تان به نرم افزار خود امنیت ببخشید.

 لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/do-you-really-need-a-new-erp-4318.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…