سه راهکار برای مدیریت تغییر از QuickBooks به ERP

اگر قصد ارتقا از Quick Books به سیستم SaaSیا به سیستم درون سازمانی جدیدی دارید ، نیاز به یک برنامه‌ی مدیریت کارآمد برای کاهش تاثیرات تغییرات نیروی کار، امری بحرانی تلقی می شود. در بازار امروزی، مجموعه اصول مدیریتی کاملی وجود دارد که یکی از موارد مورد علاقه من، توسط John Kotter در مدرسه بازرگانی "هاروارد" مطرح شده است. راهکارهایی که کوتر در کتاب "تغییر پیشرو" عنوان نموده در سطح مدیریتی، بسیار کاربردی است. کوتر در رساله اش چند گام ساده و موثر را به منظور ایجاد یک تغییر پیوسته و موثر در جهت به حداقل رساندن مشکلات نیروی کار درون سازمانی، مطرح می کند.

• ایجاد یک حس فوریت
در این مورد ابتدا باید یک جنبش منجر به عمل را در رابطه با بزرگترین بخش در سازمان به راه بیندازید. برای مثال، قسمت انبار سازمانتان ممکن است با کاهش جریان گزارشاتی روبرو شود که ریشه در سیستم درون سازمانیِ "Quick book" شما دارد. ارائه پیشنهاد ارتقا یک یا چند سیستم می تواند هیجان مثبتی را ایجاد نماید که نه تنها برای نیروی کار نور امیدی به ارمغان می آورد بلکه راه را برای ارائه پیشنهادات ارتقایی آینده نیز باز می کند.

• یک اتحاد قوی ایجاد نمایید
اصطلاحی قدیمی می گوید:" اگر عضوی از یک گروه بزرگتر باشی، ضربه نمیبینی". همین قاعده به ویژه در مورد مدیریت تغییر به کار برده می شود. یک مدیر مالی را در نظر بگیرید که احساس می کند ماژول مالی QuickBook سازمانش قدیمی و کار با آن نیز مشکل شده است؛ در عین حال نیز تمایلی برای درخواست کمک از مدیر IT زیر دست خود ندارد. حال اگر مدیر IT فردی تیز بین باشد و محیط عملیاتی خودش را خوب بشناسد، تمامی مشکلات مدیر مالی، از قبل برای وی شناخته شده است؛ بنابر این حس مشابهی را با مدیر مالی در رابطه با گزارشات قسمت خودش احساس می کند. در نتیجه، وجود این حس مشترک می تواند به عنوان محرک برای یک کار تیمی در نظر گرفته شود که طی آن هر دو مدیر به راحتی به فعالیت با یکدیگر ادامه دهند و متعاقبا ائتلافی آماده را برای پیشبرد آیندۀ سازمان و نهایتا تصمیم به ارتقای Quick Book خلق نمایند.

• ایجاد و برقراری یک دیدگاه
این تردستی مدیریتی از کتاب بلند"Paul Bunyan" برگرفته شده است.همانطور که در این کتاب می خوانیم، در اواخر قرن پیشین، شخص کنسرو سازی وجود داشت که برای فروش "ماهی سالمون صورتی" به مشکل برخورده بود. اینجا بود که مدیر کنسروسازی با استفاده از یک شعار منحصر به فرد بازاریابی انقلابی را در فروش برای خود به پا کرد. این شعار این بود؛ " اگر کاری از دستت بر نمیاد، غلو کن!" او با استفاده از این شعار، اینگونه کنسروهایش را با شعاری با همان مضمون به فروش رساند:
"تضمین می کنم که ماهی ها تا وقتی در قوطی کنسرو هستند، صورتی نمی شوند! یعنی اگر درب کنسرو باز شود، صورتی می شوند وگرنه تا پیش از باز شدن در قوطی صورتی نبودند! امروزه، خلق و برقراری یک دیدگاه مرتبط با انتقال QuikBook به سیستم ERPP برای موفقیت مدیریت تغییر یک امر ضروری تلقی می شود. اگر یک مدیر هیچ گاه تمایلی برای برقراری ارتباط با افراد سازمان نداشته باشد تقریبا غیر ممکن است که در آینده نیز مکالمه و ارتباطی رو در رو شکل بگیرد و در نتیجه "دیدگاهی" در سازمان نیز شکل نخواهد گرفت. همانطور که در ابتدا مطرح کردیم، رویکرد مدیریت تغییر "کوتر" چیزی فراتر از یک باور عامه است چرا که این اصل به سهولت در رابطه با هر نوع کمپانی مجازی و مسائل تکنولوژیکی نظیر ارتقا Qickbooks به سیستم ERPبه کار برده می شود.

لینک مقاله در سایت مرجع:
http://www.erpfocus.com/three-tips-for-quickbooks-to-erp-change-management-3138.html
ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…