سه اشتباه کاملا رایج در مدیریت تغییر ERP

فرآیندهای مدیریت تغییر ERP می توانند ناجی و یا مسبب لغو پروژه شما شود. هرچند با وجود اهمیت این فرآیندها، بسیاری از پروژه های ERP همچنان به اشتباهات تکراری در مدیریت تغییر ادامه می دهند. در ادامه به سه اشتباه کاملا رایج در مدیریت تغییر ERP اشاره خواهیم نمود.

• عدم موفقیت در همگام سازی کاربران ERP به تیم پروژه
ERP توسط کاربران سراسر سازمان اجرا می می شود. مثلا یک کارمند در بخش حسابداری صورت حساب مشتری را به عنوان حساب های دریافتنی صادر می کند یا شخص دیگر در قسمت تولیدی، تعداد واحدهای تولیدی تکمیل شده را بررسی و ثبت می کند. اگر هریک از این افراد، استفاده از ERP جدید را فرا نگرفته باشد، خطر بالایی برای شکست پروژه وجود دارد. حتی پیش از اینکه پروژه آغاز شود، برنامه های مدیریت تغییرERP شما باید به همه کاربران این احساس را منتقل کند که جزیی از کل تیمERP هستند. به آنچه کاربرانتان طی تستERP عنوان می کنند، توجه نمایید. زمانی که یک کاربر به شما درباره این واقعیت گوشزد می کند که فرآیند تعریف شده در استقرار ERP چیزی نیست که آن ها معمولا انجام می دهند، باید نکات ذکر شده را جدی بگیرید. کاربران را در رابطه با تاثیر ERP بر سهولت انجام امور کاری و متعاقبا افزایش بهره وری آگاه نمایید. این اطمینان را به کاربران بدهید که در صورت استفادۀ موثرِ شرکت از سیستم ERP، شغل شان را از دست نخواهند داد. علاوه بر این، آموزش های مورد نیاز را نیز در اختیار کاربران قرار دهید.

• گماشتن افراد درجه دو در تیم استقرار ERP
طی عملیات استقرار، شرکت باید به فعالیت های همیشگی اش ادامه دهد. بهترین افراد باید سر کار خودشان باشند؛ سفارشات جدید را تامین و اطمینان حاصل کنند که زنجیره تامین، طبق روال به کار خود ادامه می دهد. به یاد داشته باشید این تفکر که "افراد تیم استقرار ERP، پرسنل ارشدی هستند که دست از کار خود می کشند تا به اجرای ERP کمک کنند"، خیالی پوچ است. پیش از اینکه پروژه آغاز شود مطمئن شوید که همه کاربران احساس می کنند که جزیی از کل تیم ERP هستند. این قطعا درست است که برای حفظ و پیشرفت یک کسب و کار باید تعادل برقرار کرد. اما ERP ابزاری است که شما آن را برای دست یابی به جایگاه مورد نظر کسب و کارتان در آینده، انتخابش کرده اید. برای اینکه مدیریت تغییر موفقی را تجربه کنید، شاید بخواهید که بهترین افراد را در تیم پروژه خود در اختیار داشته باشید. اما خوب فکر کنید، اگر گمان می کنید که کسب و کارتان بدون افراد درجه یکِ مدنظرتان نمی تواند به خوبی به کارش ادامه دهد، شاید زمان آن رسیده که چند افراد درجۀ یکِ جدید استخدام کنید.

• عدم قطع سیستم های قدیمی
سیستم های قدیمی می توانند در طول استقرار ERPجدید به عنوان یک شبکۀ امن در نظر گرفته شوند. اما اگر تا مدت زیادی به سیستم های قدیمی تکیه شود، تاثیرات منفی آن را در مدیریت تغییرERP شاهد خواهیم بود. در واقع اگر سیستم قدیمی را قطع نکنید، همیشه کسی پیدا می شود که به استفاده از آن ادامه بدهد؛ زمانی متوجه عمق فاجعه خواهید شد که برای مثال به دو مقدار فروش متفاوت در سازمان برخورد کرده اید و پیرو آن هریک از افراد سازمان نیز ادعا می کنند اطلاعات ارائه شدۀ خودشان دقیق و صحیح است.

حفظ و استفاده از ERP قدیمی ممکن است امری عادی نباشد، اما سایر اپلیکیشن ها چطور؟ به عنوان مثال، ممکن است از سیستم مدیریت انباری که در ERP جدید شما تعبیه شده است راضی نباشید و در عین حال نیز آماده خرید اپلیکیشن WMS(سیستم مدیریت انبار) از فروشندۀ دیگر نیز نباشید.
در حال حاضر، WMS قدیمی خودتان را در اختیار دارید و متوجه می شوید که باید موازی با ورود داده هابهERP ، داده های خود را نیز به WMS وارد کنید.
در چنین شرایطی ERP به شما نشان می دهد که یک آیتم در موجودی وجود دارد وWMSS باید نشان دهد که آن آیتم در کجا قرار دارد؛ این قبیل اپلیکیشن ها باید با یکدیگر یکپارچه شوند؛ چرا که یک راه حل درست مانع از قطع برنامه های قبلی نمی شود بلکه یکپارچه سازی آن ها را به دنبال دارد. هرچند به یاد داشته باشید که تنها امید به هماهنگ کار کردن اپلیکیشن ها، کافی نیست. بلکه در واقعیت نیز باید این یکپارچگی مشاهده شود.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/three-surprisingly-common-erp-change-management-mistakes-3180.html

ترجمه:erpfocus.ir

 

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…