4 نقص ERP قدیمی که باعث رکود کسب و کار شما می شود

همه ی ما می دانیم که یک سیستم قدیمی یا باید عوض شود یا ارتقا پیدا کند؛ چرا که می تواند دیر یا زود به عنوان عاملی محدود کننده در رشد و موفقیت سازمان تلقی شود. اما نقص هایی که ERP قدیمی را ملزم به ارتقا یا جایگزینی می کند کدامند و چگونه می توان آن ها را تحت کنترل در آورد.

1) عدم توانایی برای پردازش صحیح اطلاعات
عدم توانایی ERP قدیمی برای پردازش اطلاعات، معمولا با عدم مقیاس پذیری اشتباه گرفته می شود. اما این نقص بیشتر مربوط به عدم شناسایی یا اعمال فرمت های لازم پردازش اطلاعات است.
برای مثال بسیاری از ماژول های موجودی ERP قدیمی، به طور ذاتی، تعداد ردیف های گزارش را پنهان می کنند؛ همین امر می تواند هر لحظه توانایی ماژول را برای محاسبه صحیح و یا ارسال اطلاعات به موقع را با مشکل روبرو کند. در واقع این محدودیت می تواند تصمیم گیری های غلط را تسریع بخشد. بدتر از این زمانی است که یک ماژول ERP کاملا مسدود شده باشد و متعاقبا انجام تراکنشات جدید ممکن نباشد؛ اینجاست که دیگر عمر ERP قدیمی به سر رسیده است.

2) عدم امکان یکپارچه سازی با سیستم های SAAS
اگر اکنون در حال تجربه مشکلات ناشی از فرایندهای حلقه بسته ای هستید که باعث محدودیت ERP و مانع گزارش گیری داخلی شما شده است، دیگر وقت عوض کردن سیستم فرارسیده است. "نرم افزارهای (SAAS)" راه های زیادی را برای یکپارچه سازی سیستم های قدیمی در اختیار قرار می دهند و می توانند قابلیت های سیستم ERPرا افزایش دهند حال اگر سیستم قدیمی شما قابلیت یکپارچه سازی راحت و بی نقصی را از خود نشان نداد یعنی با شکست مواجه شده و وقت آن رسیده است که یک ERP جدید را راه اندازی کنید.

3) عدم مقیاس پذیری گستردۀ سیستمی
همانطور که پیش از این ذکر شده، تفاوت قابل توجهی بین توسعه "ماژول/ فرآیند منفرد" و مقیاس پذیری کلی سیستم وجود دارد. در بحث اپلیکیشن های ERP، این دو، وابستگی های عمیقی را در سراسر فرآنیدهای مربوطه نشان می دهند. اگر بحث ارتقا و رشد کسب کار در میان است، ERP قدیمی شما باید از هر نظر و در سطح پیشرفته تکامل پیدا کند.
اگر یکی از ماژول های ERP قدیمی شما، قابیلت توسعه و ماژول دیگر این توانایی را نداشته باشد ( این اتفاق معمولا رخ می دهد) همین محدودیت درونی می تواند، جریان گزارش دهی را با مشکلات عدیده روبرو کند و نهایتا اتلاف وقت و سرمایه را به دنبال داشته باشد. بنابراین اگر خواهان رشد و ترقی هستید، همه ی ویژگی های ERP قدیمی شما باید هم راستا و در یک سطح از پیشرفتگی تکامل پیدا کنند.

4) عدم توانایی در یکپارچه سازی سریع داده های سازمانی
در ارتباط با محدودیت های ذکر شده برای سیستم های قدیمی، زمانی که بحث سهولت یکپارچه سازی و تثبیت داده ها مطرح می شود، همان نگرانی ها در رابطه با افزایش حجم داده های سازمانی نیز مطرح می شود.
اگر سیستم قدیمی شما با یک مرکز پردازش منفرد هم هنوز خوب کار می کند، خب خوش به حالتان! هرچند در نظر داشته باشید که با رشد و پیشرفت یک شرکت، داده ها نیز با سرعت زیادی رشد پیدا می کنند. این موضوع زمانی حساسیتش بیشتر می شود که شما در حال تلاش برای بهره برداری از یک نرم افزارERP هستید تا برای پیش بینی آینده، گذشته را مورد سنجش قرار دهید.
بنابراین، اگر کسب و کار شما ناگهان در موقعیت دست و پنجه نرم کردن برای مدیریت داده های به دست آمده از چند مرکز پردازش قرار دارد و در عین حال نیز، داده ها طی نظم خاصی از دست داده و یا گم می شوند، این جاست که دیگر "پرچم قرمز خطر" بالا رفته و باید به فکر راه چاره برای این مشکل باشید.

لینک مقاله در سایت مرجع:

http://www.erpfocus.com/four-legacy-erp-shortcomings-that-are-holding-your-business-back-3510.html

ترجمه:erpfocus.ir

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…