تغییر ERP

تصور کنید که بدنتان سعی دارد تا بدون یک سیستم عصبی به طور موثر به فعالیت خود ادامه دهد. تمامی اجزای بدن ممکن است به تنهایی کارایی بالایی داشته باشند اما بدون یک سیستم عصبی، هماهنگی، فعالیت و به اشترک گذاری اطلاعات در سراسر بدن معنا و مفهومی نخواهد داشت. عدم وجود یک سیستم عصبی برای بدن به معنای بی فایدگی کار سایر اعضای بدن است.

اگر قصد ارتقا از Quick Books به سیستم SaaSیا به سیستم درون سازمانی جدیدی دارید ، نیاز به یک برنامه‌ی مدیریت کارآمد برای کاهش تاثیرات تغییرات نیروی کار، امری بحرانی تلقی می شود. در بازار امروزی، مجموعه اصول مدیریتی کاملی وجود دارد که یکی از موارد مورد علاقه من، توسط John Kotter در مدرسه بازرگانی "هاروارد" مطرح شده است. راهکارهایی که کوتر در کتاب "تغییر پیشرو" عنوان نموده در سطح مدیریتی، بسیار کاربردی است. کوتر در رساله اش چند گام ساده و موثر را به منظور ایجاد یک تغییر پیوسته و موثر در جهت به حداقل رساندن مشکلات نیروی کار درون سازمانی، مطرح می کند.

فرآیندهای مدیریت تغییر ERP می توانند ناجی و یا مسبب لغو پروژه شما شود. هرچند با وجود اهمیت این فرآیندها، بسیاری از پروژه های ERP همچنان به اشتباهات تکراری در مدیریت تغییر ادامه می دهند. در ادامه به سه اشتباه کاملا رایج در مدیریت تغییر ERP اشاره خواهیم نمود.

همه ی ما می دانیم که یک سیستم قدیمی یا باید عوض شود یا ارتقا پیدا کند؛ چرا که می تواند دیر یا زود به عنوان عاملی محدود کننده در رشد و موفقیت سازمان تلقی شود. اما نقص هایی که ERP قدیمی را ملزم به ارتقا یا جایگزینی می کند کدامند و چگونه می توان آن ها را تحت کنترل در آورد.

درباره ERP

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک سازمان منتهی می‌شود و تمام داده‌ها و فرایندهای یک سازمان را در یک سیستم نرم‌افزاری و در قالب یک بانک اطلاعاتی بصورت پیوسته، منظم و دقیق مدیریت می‌نماید. ERP به سازمانها و شرکتها کمک می‌نماید تا فرایند دقیق برنامه‌ریزی کلیه منابع سازمان را در جهت کاهش هزینه و افزایش درآمد مدیریت نمایند. 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…